VIDEO Hannover v dohrávke remizoval so Schalke

Sergio da Silva Pinto a Klaas-Jan HuntelaarSergio da Silva Pinto a Klaas-Jan Huntelaar Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Schalke začali novú sezónu nemeckej ligy remízou 2:2. Tretí tím minulého ročníka súťaže a účastník Ligy majstrov na ihrisku Hannoveru dokázal otočiť skóre, ale striedajúci bundesligovej debutant Adrian Nikci vyrovnal.

Domácich dostal do vedenia v 43. minúte po štandardnej situácii zabudnutý stopér Felipe, lenže favorizovaný tím hostí predviedol obrat. Rýchly protiútok sedem minút po prestávke zakončil a obhajobu titulu kráľa strelcov začal Klaas-Jan Huntelaar, v 64. minúte potom dostal Schalke do vedenia Lewis Holtby. Osmnásťizápasová séria domácich zápasov Hannoveru bez prehry ale odolala vďaka letnej posile z Zürichu Nikcimu, ktorý bol pred svojim prvým gólom na ihrisku iba tri minúty.

Hanover 96 - Schalke 04 2:2 (1:0)
Góly: 43. Felipe, 80. Nikci - 52. Huntelaar, 64. Holtby, 45 000 divákov.

• Zdroj: ČTK, trilulilu.ro