Csejtey aj Riapoš postúpili do semifinále

Richard CsejteyRichard Csejtey Zdroj: SITA

LONDÝN - Slovenský stolný tenista Richard Csejtey síce v piatok na paralympijských hrách 2012 v Londýne prehral v kategórii TT8 v A-skupine s Poliakom Piotrom Grudzienom 1:3, napriek tomu ako víťaz skupiny postúpil do štvrťfinále.

Slovák potreboval na postu získať set a to sa mu aj podarilo. Meno súpera spozná po večernom žrebe. Ďalší slovenský reprezentant Ján Riapoš zdolal vo svojom druhom zápase v skupine Kórejčana Kim Kong Jonga po dramatickom treťom sete, ktorý sa skončil 14:16 a postúpil už do semifinále. "S týmto súperom som hral v aténskom finále, vyhral som a tohto roku som s ním neprehral, mal som sebavedomie," citovala 43-ročného dvojnásobného paralympijského šampióna oficiálna webosvá stránka Slovenského paralympijského výboru www.spv.sk.

"Čakal som náročnejší zápas, aj päť setov, lebo Kórejčania sa vždy pripravia na vrcholné turnaje. Možno zohrala svoje aklimatizácia, predsa len, pre nás bolo jednoduchšie zvyknúť si na Londýn," dodal Riapoš, ktorý je ako druhý hráč sveta je nasadený priamo do semifinále. V kladkovom luku Open vypadol v osemfinále Marián Marčák, ktorý podľahol Američanovi Dugie Dentonovi 2:6.

Výsledky:

TT4, D-skupina: Andrej Mészáros (SR) - Wen-Hsin Lin (Taiwan) 1:3 (-8, -8, 6, -10)

TT8, A-skupina: Piotr Grudzien (Poľ.) – Richard Csejtey (SR) 3:1 (-9, 10, 10, 8) – do štvrťfinále postúpil Csejtey ako víťaz skupiny

TT2, B-skupina: Ján Riapoš (SR) – Kim Kong Jong (Kór.rep.) 3:1 (6, 8, -14, 7) – Riapoš ako víťaz skupiny postúpil do semifinále