Štvrtá domáca výhra Košíc, Dukla nedokázala skórovať

Košice hostili Duklu Banská Bystrica Košice hostili Duklu Banská Bystrica Zdroj: SITA

KOŠICE - Košičania začali vo veľkom štýle a už v 2. min po Sekuličovom centri výborne hlavičkoval Škutka, no Boroš vytiahol ešte lepší zákrok a loptu spod brvna vytiahol na roh. Na dlhé minúty to však bolo všetko zaujímavé, čo sa udialo na ihrisku.

Diváci videli taktický boj o stred ihriska, ktorý síce lepšie zvládali domáci, no nedostávali sa do šancí. Ďalší vzruch prišiel až v 28. min, keď si na priamy kop Matiča výborne nabehol Hovančík a hlavou nezadržateľne skóroval - 1:0. Pasívne hrajúci Banskobystričania počas celého prvého dejstva ani raz nevystrelili na košickú bránku, naopak, v 39. min Chrappan v poslednej chvíli zachraňoval pred Škutkom.

V druhom polčase sa karta obrátila a od začiatku mali viac z hry hostia. Domácich v prvej polovici druhého dejstva ani nepustili na svoju polovicu, no nevypracovali si nijakú šancu. Tie prišli až neskôr - najskôr Tofiloski v 68. min zachraňoval pred Slančíkom, o tri minúty neskôr zasa Savičovu strelu z diaľky len s námahou vyrazil na roh. Štvrťhodinu pred koncom hry vystrašil Boroša priamym kopom Karaš. Obrovskú šancu nevyužil v 82. min Brašeň, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci, no osamotený nechal vyniknúť Tofiloského. Košičania tak dosiahli aj štvrté víťazstvo na domácej pôde, kde v tomto ročníku ešte nestratili ani bod.

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 28. Hovančík, ŽK: 33. Škutka - 27. Chrappan, 27. Gyömbér, 74. Poljovka, rozhodovali: Pavlík - Lieskovský, Mikulaj, 1730 divákov

Košice: Tofiloski - Ostojič, Chupáč, Bašista, Sekulič - Šinglár - Karaš (88. K. Diaby), K. Kuzma (46. Skvašík), Hovančík, U. Matič (75. Gál-Andrezly) - Škutka

Banská Bystrica: Boroš - M. Turňa, Poljovka, Chrappan, T. Hučko - Gyömbér - Brašeň, Rejdovian (70. Marek Hlinka), Považanec, M. Pančík (65. Savič) - Matúš (46. Slančík)

Ján Kozák, tréner Košíc: "Prežili sme ťažký týždeň. Zranili sa nám Novák, Viazanko a z ihriska musel odísť i Kuzma. Prvý polčas bol veľmi dobrý, v druhom bol lepší súper. Teším sa z víťazstva, pretože súper bol dobrý, kvalitný."

Norbert Hrnčár, tréner Dukly: "Prvý polčas nebol z našej strany v poriadku. Druhé dejstvo už áno, no nedali sme gól. Vypracovali sme si šance, ale nedokázali skórovať."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv