Mucha ukončil trápenie, opustil reprezentáciu a vráti sa s praxou

Ján Mucha opustil slovenský tím
Ján Mucha opustil slovenský tím

BRATISLAVA - Brankár Ján Mucha opustil tím slovenskej futbalovej reprezentácie, pripravujúci sa na druhý zápas kvalifikácie MS 2014 proti Lichtenštajnsku v Bratislave. Svoju budúcu účasť na reprezentačných akciách podmienil zápasovou praxou v klube. V Evertone je momentálne iba klubovou dvojkou.

"Nechcem trénerov vystavovať zbytočnému tlaku kvôli mojej osobe. Urobím všetko preto, aby som si vybojoval pevné miesto v základnej zostave, či už v súčasnom alebo možno budúcom klube," vysvetlil gólman Mucha svoje rozhodnutie.

V prípade, že bude ma klubovej scéne v permanencii, do národného tímu sa rád vráti. "Svojimi výkonmi chcem všetkých presvedčiť, že mám na to hrať za reprezentačný tím. Reprezentovať bude pre mňa vždy česť," dodal v oficiálnom stanovisku prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu.

Mucha je naďalej pripravený pomôcť reprezentačnému tímu, kedykoľvek ho o to tréneri požiadajú. Toto jeho rozhodnutie prijali reprezentační tréneri s pochopením.

"Jano Mucha má obrovskú zásluhu na najväčšom úspechu slovenského futbalu, či už v kvalifikácii ako aj na samotných MS v Afrike. Veľmi dobre viem, ako jeho samého mrzí skutočnosť, že svoje nesporné kvality nemôže dokazovať v ligových súťažných zápasoch. Je mi ľúto jeho rozhodnutia, ale na druhej stránke ho aj po ľudskej stránke chápem. A myslím si, že v našej reprezentácii ešte nepovedal posledné slovo," reagoval tréner slovenskej reprezentácie Michal Hipp.

V kádri pred duelom s Lichtenštajnskom tak zostávajú dvaja brankári - Dušan Perniš z Pogoňu Štetín a Dušan Kuciak z Legie Varšava.


Zdroj:
TASR
Foto:
športky, ts

DISKUSIA