V chorvátskom amfiteátri prišlo na hokej 7000 fanúšikov

Medveščak Záhreb - Olimpija Ľubľana v antickom amfiteátri
Medveščak Záhreb - Olimpija Ľubľana v antickom amfiteátri

PULA - Hokejový zápas pod holým nebom sa tentokrát odohral v netradičnej destinácii, v skôr letnom Chorvátsku. Stretnutie medzinárodnej ligy EBEL vo vypredanom antickom amfiteátri v Pule sledovalo 7022 divákov, ktorých neodradilo ani dlhé čakanie na začiatok kvôli problémom s ľadom. Neskoro v noci videli víťazstvo Olimpije Ľubľana 3:2 nad Medveščakom Záhreb.

Na rovnakom mieste sa bude hrať aj v nedeľu 16. septembra, kedy Medveščak nastúpi proti Viedni Capitals, vedúcemu tímu tabuľky.

Amfiteáter v Pule leží hneď pri mori a je šiestou najväčšou zachovanou rímskou arénou na svete. Kedysi v nej bojovali gladiátori a je stará vyše 2000 rokov. Vystupovali v nej napríklad Luciano Pavarotti, José Carreras, Sting alebo Elton John.

Pre projekt "Arena Ice Fever - Pula MMXII" museli položiť 2540 m potrubia, do ktorého napustili 15-tisíc litrov špeciálnej tekutiny na vytvorenie a udržanie ľadu.

Medveščak Záhreb je klubom z krajiny, ktorá má 437 registrovaných hokejistov. V Záhrebe je však veľmi populárny, na jeho zápasy chodilo v uplynulej sezóne v priemere 8835 divákov, čo je dvanásta najvyššia návštevnosť v Európe.

"Do tohto projektu sa investovalo strašne veľa úsilia od vedenia, cez hráčov až po fanúšikov. Vládli trochu netradičné podmienky, ale sme radi, že sme mohli byť pri tom. Verím, že v nedeľu to už bude pre nás lepšie," uviedol pre klubový web Medveščaku domáci hráč Tom Zanoški.

"Súper bol disciplinovanejší ako my. Kvalita ľadu však mala veľký vplyv na hru. Snažili sme sa hrať až príliš pekne a to sa nám na tomto povrchu vypomstilo. Hráčov však musím aj tak pochváliť," skonštatoval tréner Záhrebu Marty Raymond.


Zdroj:
ČTK, SITA, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA