Ružomberok na domácej pôde nestačil na Senicu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: fksenica.eu

RUŽOMBEROK - Aktívnejšie začali domáci, v 10. min Almaský šikovne priťukol Pekárovi, ktorého strela po zemi len tesne minula cieľ. Seničania odpovedali o šesť minút rovnakou mincou, Divišovmu pokusu po prihrávke Kóňu z 11 m chýbali ku gólu len centimetre.

Následnú územnú prevahu domácich prerušil v 26. min nebezpečnou strelou z diaľky Kóňa. Aj ďalšiu šancu mali hostia, Černého priamy kop stihol domáci brankár Zich reflexívne vyraziť. Dve minúty pred polčasovým hvizdom bol blízko k senickému úspechu agilný Kóňa, na jeho hlavičku zblízka Zich včas zareagoval. Vzápätí mal najväčšiu príležitosť v prvom polčase domáci Ďubek, ale z 5 m netrafil bránku.

"Ruža" vstúpila do druhého dejstva ofenzívne naladená. Serečin sa predral cez súperových hráčov, v koncovke však nemal šťastie. V 50. min z ničoho nič udrelo na druhej strane. Piroska uvoľnil Diviša a Senica sa ujala vedenia - 0:1. Krátko nato mohol Diviš pridať aj druhý presný zásah, už prekonaný Zich vytláčal loptu len očami. Dve minúty pred koncom fauloval Ďubek vo vlastnom pokutovom území Diarrassoubu. Nasledovalo jeho vylúčenie a pokutový kop, z ktorého Piroska stanovil konečný výsledok.

MFK Ružomberok - FK Senica 0:2 (0:0)
Góly: 50. Jaroslav Diviš, 90.+ Piroska (z pok. kopu), ŽK: 31. Práznovský, 66. Gerec - 20. M. Frýdek ml., 69. Koutný, 87. Krajčík, 88. Štepanovský, ČK: 89. Ďubek (Ružomberok), rozhodovali: Sedlák - Vorel, Petríček, 1757 divákov

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek - M. Nagy - L. Lupták (69. Ivan Kotora), Serečin, Ďubek, Š. Pekár - Almaský (60. Gerec)

Senica: Švenger - Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars - T. Kóňa, Koutný (73. Križko) - J. Černý (67. Diarrassouba), Piroska, M. Frýdek ml. - Jaroslav Diviš (86. Štepanovský)

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Dnes sme hrali veľmi nervózne. Pokiaľ ide o nasadenie, to bolo v poriadku. Pred zápasom som chlapcom hovoril, aby hrali sebavedomo, bohužiaľ, nepadlo to na úrodnú pôdu. Ak by sme premenili aspoň jednu z dvoch šancí, čo sme mali, možno by sme sa upokojili a hrali futbal, aký sme predvádzali v predchádzajúcich domácich stretnutiach."

Zdeněk Psotka (tréner Senice): "Prvý polčas bol herne nadpriemerný, akurát mu chýbali góly. Krátko po zmene strán sa nám konečne podarilo dať gól na súperovom ihrisku, ale potom prišla naša pasivita a súperov tlak. Našťastie sa nám v samotnom závere zápasu podarilo zvýšiť z pokutového kopu na 2:0. Z víťazstva sa veľmi teším."

• Zdroj: SITA, huste.tv