Ďalšia extraligová prehra dvadsiatky, Martinu podľahla 2:3

Nová posila Martinčanov Jaroslav MarkovičNová posila Martinčanov Jaroslav Markovič Zdroj: mhcmartin.tipsportextraliga.sk

BRATISLAVA - Slovenským juniorským reprezentantom nevyšiel úvod duelu. V 6. minúte išiel na trestnú Klimčík a Martinčania využili hneď svoju prvú presilovku v zápase.

Ani nie minútu po prvom góle Vartovníka sa trafil aj Horský a hostia viedli už 2:0. Martin mal prevahu aj v ďalšom priebehu, no gólové šance si už nevypracoval. Naopak, v závere úvodného dejstva sa to podarilo domácim, keď v 18. minúte strelil kontaktný gól Uhrík.

Úvod druhej tretiny však patril opäť hosťom. Už po 49 sekundách upravil na dvojgólový rozdiel Beran. Slovenskí reprezentanti sa vzápätí museli brániť početnej presile, ale Nagy neinkasoval. Juniori sa dostali späť do zápasu v druhej polovici tretiny. V 34. minúte išiel na trestnú Martinčan Beňa, "dvadsiatka" presilovku nevyužila, no sekundu po jej uplynutí skončila v martinskej sieti Bírešova strela - 2:3.

Domáci sa v záverečnom dejstve pokúšali vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. Vypracovali si niekoľko šancí, no nedokázali ich využiť. V samom závere mali k dispozícii presilovku a hrali bez brankára, ale ani početná výhoda o dvoch hráčov nepriniesla vytúžené vyrovnanie.

HK Orange 20 - MHC Mountfield Martin 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 18. Uhrík (Bíreš), 36. Bíreš (Uhrík) - 6. Vartovník (A. Novotný, Markovič), 7. Horský (Tupý), 21. M. Beran (Markovič, A. Novotný)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - M. Valach, Holienka, 240 divákov

HK Orange: A. Nagy (22. Romančík) - Nechala, Luža, Korím, Rusina, M. Bednár, Buri, Z. Tóth, Pospíšil - M. Hinďoš, Kolena, A. Lipovský - Klimčík, Fekiač, Klučiar - D. Hudec, Bíreš, Uhrík - B. Mráz, Boltun, Podsedlý

Martin: Šúrek - A. Novotný, Beňa, Pukalovič, Tupý, Zukal, Perniš, Majer, M. Danko - Markovič, M. Beran, Vartovník - T. Petruška, Horský, Fadrný - Murček, M. Hollý, Mikušovič - Kentoš, Dírer, Slávik

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Nepoučili sme sa z chýb v prvých dvoch dueloch, veľmi rýchlo sme prehrávali 0:2. Znižovali sme a chlapci chytili elán, nechýbala nám snaha. V závere sme chceli uchmatnúť bod. Podali sme lepší výkon, ako v nedeľu s Banskou Bystricou."

Róbert Pukalovič (tréner MHC Mountfield Martin): "Z mojej strany sa dá hodnotiť len prvý úsek úvodnej tretiny, v ktorom sme dali dva góly. Som asi až príliš náročný na svojich hráčov. Plusom dnešného duelu sú tri získané body."

• Zdroj: TASR, SITA