Piešťany podľahli pred vypredaným štadiónom Trenčínu

Jakub Gašparovič a Ján Pardavý Jakub Gašparovič a Ján Pardavý Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Začiatok zápasu poznačil vlastný gól domácich, ktorý si strelil Urban, posledným Trenčanom, ktorý sa dotkol puku bol Pardavý. Piešťany však mohli vyrovnať po faule na Nemca, ktorý ale trestné strieľanie nepremenil. Vedenie Dukly mohol zvýrazniť Tybor, ale v dobrej pozícii tesne minul bránku. Na konci tretiny sa nepresadil ani Tatar a tak bolo po prvej tretine 0:1.

Druhú tretinu začali domáci aktívne, vytvorili si množstvo šancí, ale gól dali až po druhom trestnom strieľaní v zápase. Do vedenia ich mohol dostať Tatar s Chylom, ale svoje šance nepremenili. Následné zlé vyhodenie Kolníka zachytil Marosz a po jeho strele dokázal Lelkeš poslať Trenčín do vedenia. Domáci sa však nevzdávali, ale stále pozorný Kristín žiadnu ich strelu do bránky nepustil.

V tretej tretine Trenčín strážil svoj náskok, hral dobre dozadu a dokázal aj skórovať, Tybor našiel na modrej čiare Sojčíka, ktorý svoj nájazd premenil. Piešťany potom zatlačili súpera do defenzívy, ale žiadna z ich šancí si cestu do bránky už nenašla. Pred vypredaným hľadiskom sa nakoniec tešil z výhry Trenčín.

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 28. T. Melichárek (tr. strieľanie) - 1. Pardavý, 33. Lelkeš (Tybor, Marosz), 49. Sojčík (Tybor)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Holienka, 3060 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Tatar, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - B. Jánoš, V. Nemec, S. Saliji

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, Biro, E. Bagin, E. Bednár, Habšuda, Imrich, Ďurkech, M. Nemčík - Pardavý, J. Gašparovič, O. Mikula - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Marosz, Broska, Šišovský - B. Jakúbek, M. Adamec, Mravík

Milan Klement, tréner Piešťan: "Dnes sme nehrali zle, ale začiatok sme mali nešťastný. Dostali sme rýchly gól a aj na druhom máme svoj podiel. Mali sme aj nejaké šance, hosťujúci brankár však zachytal výborne. Keď sa nabudúce vyvarujeme individuálnych chýb budeme vyhrávať aj domáce zápasy."

Róbert Kaláber, tréner Dukly: "Dnes sme splnili svoj cieľ ujať sa vedenia, čo sa nám aj podarilo. Disciplinovaným výkonom sme si náskok podržali a v tretej tretine sme hrali podľa taktických pokynov a podarilo sa nám zvíťaziť."

• Zdroj: TASR, SITA