Myjava získala cenný bod, remizovala so Žilinou

Viktor Pečovský zo Žiliny, Peter Sládek z Myjavy a Ricardo Nunes zo ŽilinyViktor Pečovský zo Žiliny, Peter Sládek z Myjavy a Ricardo Nunes zo Žiliny Zdroj: SITA

MYJAVA- Hostia zo Žiliny vstúpili do zápasu aktívne a prvú šancu mali hneď v 2. minúte, keď zľava odcentroval Pich, Mihálik bol v 16-tke neobsadený a z 11 metrov pálil nad bránu. Následne mali hostia ešte niekoľko streleckých pokusov, ktoré ale neboli pre Šullu v bráne Myjavy nebezpečné.

Domáci hráči sa postupne viac dostávali do hry, až v 22. minúte zahrávali štandardnú situáciu, keď Kuračka poslal center na hlavu Častulína a ten otvoril skóre zápasu – 1:0. V 27. minúte kopali priamy kop z ľavej strany Žilinčania, Šulla odboxoval pred Ceesayom, lopty sa zmocnil Škriniar a jeho oblúčik skončil na brvne. Vyrovnanie priniesla 36. minúta. V strede poľa Sládek prišiel o loptu v súboji s Pečovským, ten s loptou prešiel až pred 16-tku a presnou strelou k žrdi rozvlnil sieť – 1:1. V 42. minúte nastala opäť chyba v rozohrávke domácich, hostia poslali loptu na nabiehajúceho Picha, ten z pravej strany pokutového územia dobre vystrelil, Šulla ale vyrazil na roh.

Tréner Adelaar urobil cez polčasovú prestávku 2 zmeny v zostave, aby oživil hru svojho tímu. V 54. minúte sa do zakončenia dral Pich, jeho strelu v poslednej chvíli zblokovala obrana Myjavy. V 67. minúte zakrútil loptu z priameho kopu Barčík, Šulla ale nemal problémy so zásahom. Hostia boli aj naďalej aktívnejší, ale hráči Myjavy ich do väčších gólových príležitostí nepúšťali. Až v 76. minúte zblízka hlavičkoval Ceesay, ale jeho pokus nemal potrebnú razanciu. Domáci bojovali, v 89. minúte mali aj priamy kop, následná skrumáž ale strelou neskončila. Ihneď z protiútoku pohrozili opäť hostia, Šulla bol pozorný. V nadstavenom čase Šulla znovu zasahoval po hlavičke Ceesaya a bravúrnym zákrokom nedopustil zmenu skóre. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:1 (1:1)
Góly: 22. Častulín - 36. Pečovský, bez kariet, rozhodovali: Pavlík - E. Weiss, Žákech, 1995 divákov

Myjava: Šulla - Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva - Kukoľ, Kuračka, Dian (60. Bruško), P. Ďuriš (77. J. Petráš), Sládek - Z. Harsányi (65. Kosík)

Žilina: Dúbravka - Mabouka (46. Angelovič), Akakpo, Piaček, Ricardo Nunes - Pečovský - Pich, Káčer (46. Barčík), Škriniar, J. Mihalík (65. Deza) - M. Ceesay

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Z našej strany je hodnotenie jednoduchšie, pretože vieme, kde je Žilina a kde sme my. Chalani podali perfektný výkon, hrali sme organizovane. Začiatok bol zlý, lebo sme stratili 2 ľahké lopty, prišli tam dve ťažké štandardné situácie a dostať gól v 2. minúte by bolo veľmi zlé. Čakali sme na svoju šancu, vieme, že nám idú štandardné situácie. Zo zápasov v Ružomberku a so Žilinou máme štyri body, sme maximálne spokojný. Chalanom treba poďakovať. Vieme, že Žilina hrá technický futbal, takže nás bod teší."

Frans Adelaar, tréner Žiliny: "Zápas sme začali veľmi dobre, hneď v 2. minúte sme mali výbornú šancu. Vedeli sme, že Myjava hrá veľmi organizovane a kompaktne a je silná v štandardných situáciách, nakoniec z toho dala aj gól. Neviem, či na Slovensku sú iné pravidlá než v Holandsku, ale zákrok na Picha v 16-tke mala byť penalta. Naším najväčším problémom je, že z veľa šancí dávame málo gólov."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv