Posledná Trnava v závere zachraňovala bod na ihrisku Myjavy

Peter Sládek a Ľuboš HanzelPeter Sládek a Ľuboš Hanzel Zdroj: SITA

MYJAVA - V zápase dvoch Spartakov sa hráči museli od úvodu vyrovnať so zmáčaným terénom. Aktívnejšie do zápasu vstúpili hostia, mali loptu viac na kopačkách, prvú vážnejšiu strelu vyslal v 12. minúte Gašparík.

Už o minútu kontrovali však domáci, na pravej strane sa ku strele dostal Sládek, Rusov vytesnil na roh. Až 23. minúta priniesla prvú veľkú príležitosť v zápase, Gašparík potiahol po pravej strane, prihral Janečkovi, ten si zasekol brániacich hráčov, ale jeho následná strela bola zblokovaná. Odpoveď Myjavčanov bola rýchla, v 26. minúte prihral zľava Kuračka na 16-tke voľnému Kukoľovi, ten strieľal tesne nad bránu. Po polhodine hry prišiel trnavský center z ľavej strany, Janečkova hlavička bola nepresná. Rovnako nepresné bolo aj zakončenie agilného Gašparíka v 33. minúte, keď vyzvŕtal brániacich hráčov Myjavy. V 39. minúte zacentroval Karhan, k odrazenej lopte šprintoval Sabo, Šulla včasným vybehnutím zmenu skóre nedovolil. V poslednej minúte 1. polčasu sa ešte po rohovom kope Trnavy dostal ku strele Čvirik, tá však bola nepresná.

Do 2. polčasu vletel domáci tím ihneď gólovo, v 48. minúte si na pravej strane narazil loptu Sládek s Kuračkom, následne Sládkovi priťukol Kosík a pre útočníka Myjavy sa otvoril priestor na presné zakončenie – 1:0. Vyrovnanie prišlo v 59. minúte, k priamemu kopu z 20 metrov sa postavil Gašparík a krásnou strelou rozvlnil sieť – 1:1. Vrátiť vedenie na domáce kopačky mohol v 62. minúte Kukoľ, jeho zblokovaná strela však šla mimo brány. V 68. minúte prišla príležitosť Trnavy, center z pravej strany sa dostal až k Pavelkovi, ten však ako keby s tým nerátal a loptu poslal zblízka nad Šullovu bránu. Hráči hostí mali čoraz väčšiu prevahu, dôkazom čoho bola aj strela Gašparíka v 70. minúte. Domácim hráčom sa podarila kontra, lopta sa dostala ku Sládkovi, ten sa presadil pomedzi dvoch obrancov Trnavy a strelou k žrdi opäť strhol vedenie na myjavskú stranu – 2:1. Trnava vrhla všetky sily do útoku a vyrovnania sa dočkala v 86. minúte, keď po rohovom kope skóroval Janečka – 2:2. Do konca stretnutia už zmena skóre nenastala a zápas, ktorý sa odohral vo výbornej futbalovej atmosfére sa tak skončil zmierlivo 2:2.

Spartak Myjava – Spartak Trnava 2:2 (0:0)
Góly: 48. a 72. Sládek – 59. Gašparík, 86. Janečka Rozhodoval: Matúš, ŽK: Marček, Kukoľ, Černáček, Kosík – Janečka, Čarnota, Vyskočil, ČK: 89. Koubský (Trnava), 2691 divákov.

Myjava: Šulla - Mrva, Častulín, Černáček, Siva - Ďuriš, Kuračka (78. Majerník), Kukoľ (63. Dian), Marček (63. Jastráb), Sládek - Kosík

Trnava: Rusov – Sabo, Koubský, Čvirik, Janečka – Čarnota, Hanzel (58. Pavelka), Karhan, Gašparík (90.+ Schranz) – Cypris (68. Vlasko), Vyskočil

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "V 1. polčase sme mali rešpekt pred Trnavou. Trnava hralo dobre v 1. polčase, mala tam nejaké situácie, my tiež. V 2. polčase sa nám podarilo dvomi individuálnymi dobrými akciami Sládka skórovať. Cez polčas som hovoril chalanom, čo chcete doma, Trnavu, Slovan, Žilinu a takéto zápasy alebo Jaslovské Bohunice, bez urážky Bohuníc. Chcel som tým naznačiť, že keď budeme mať rešpekt pred súpermi, tak načo sme v lige. V druhom polčase sa to prejavilo. Boli sme blízko víťazstvu. Mrzia nás niektoré situácie, ktoré boli odpískané, ale to už asi patrí k futbalu. Bol plný dom, dramatický zápas, pre toto sa oplatí chodiť na futbal. Prajem Trnave, aby bola druhá, tretia, aby celá liga nemusela trpieť tým, že je posledná."

Pavel Hoftych, tréner Trnavy: "Vedeli sme, že nás tu čaká náročné stretnutie. Prvý polčas bola taký zahrievací, v druhom už sa hralo hore-dole. Boli sme to my, ktorí sme 2-krát doťahovali. Druhý gól je pre mňa nepochopiteľný, štyria hráči šli proti Sládkovi a dal nám gól. Našťastie sme vyrovnali. Na tomto teréne sa asi nedá hrať iný futbal, iba plný bojovnosti, nasadenia a sklzov."

• Zdroj: TASR, huste.tv