Hamšík gólom prispel k výhre Neapola, milánske derby pre Inter

Marek Hamšík a jeho gólové oslavyMarek Hamšík a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

RÍM - V zápase 7. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazilo rímske Lazio na ihrisku Pescary jednoznačne 3:0. Všetky tri presné zásahy padli ešte v prvom polčase, prvý z kopačky Hernanesa, o zvyšné dva sa postaral nemecký reprezentačný útočník Miroslav Klose. Slovenský reprezentant Vladimír Weiss sa v zostave domácich neobjavil, keďže si musel odpykať trest za štyri žlté karty. Lazio tak s pätnástimi bodmi naďalej figuruje na tretej priečke tabuľky.

Vedúci Juventus Turín stále neokúsil v aktuálnom ročníku chuť prehry. "Stará dáma" vyhrala na ihrisku Sieny 2:1.

Marek Hamšík prispel gólom k výhre SSC Neapol nad Udinese 2:1. Slovenský stredopoliar v 30. minúte otvoril skóre stretnutia, o triumfe zverencov trénera Waltera Mazzarriho rozhodol v závere prvého polčasu macedónsky útočník Goran Pandev. Neapol sa tak bodovo dotiahol na lídra tabuľky majstrovský Juventus Turín.

V prestížnom milánskom derby vyhral Inter nad AC 1:0 rýchlym gólom argentínskeho stopéra Waltera Samuela už z 3. minúty.

SSC Neapol - Udinese Calcio 2:1 (2:1)
Góly: 30. HAMŠÍK, 45. Pandev - 43. Pinzi