Slovan zabodoval proti Ufe, podľahol až po nájazdoch

Tabaček a Zinovjev pred bránkou SlovanaTabaček a Zinovjev pred bránkou Slovana Zdroj: hcsalavat.ru

UFA - Hokejisti Slovana Bratislava zabodovali aj v druhom zápase na náročnom štvorzápasovom tripe. Po víťazstve na nájazdy s Nižnekamskom nastúpili proti tímu Salavat Julajev Ufa a zápas opäť vyvrcholil až v rozstrele po remíze 2:2.

Slovan dostal do vedenia Marek Bakoš v druhej tretine, no domáci dokázali otočiť v záverečnom dejstve gólmi Koľcova a Pihlströma. V predposlednej minúte sa podarilo vyrovnať Višňovskému. V nájazdovom rozstrele však netrafil presne ani jeden z trojice strelcov Slovana a domáce dva body zabezpečil Chlystov.

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia na ľade tímu Ak Bars Kazaň v pondelkok 15. októbra od 17:00.

Salavat Julajev Ufa - Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1)
Góly: 44. Koľcov, 52. Pihlström (Chlystov), rozhodujúci nájazd: Chlystov - 34. Bakoš (Mikúš, Tabaček), 59. Višňovský (Šatan, Bližňák). Rozhodcovia: Bulanov, Ravodin - Goljak (všetci Rus.), Deďuľa (Biel.), vylúčení: 4:6, naviac Daňo (Slovan) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 6000 divákov

Salavat: Tarasov - Zubarev, Koľcov, Aťušov, Proškin, Blaťák, Isangulov, Šulakov, Gurkin - Paršin, Chlystov, Zinovjev - Mirnov, Pihlström, Jemelin - Svitov, Garejev, Filatov - Musatov, Stepanov, Gluchov

Slovan: Janus - Višňovský, Boumedienne, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg Kytnár, Hudáček - Bartovič, Lipiansky, Miklík - Daňo, Šťastný, Bakoš - Mikúš

Rostislav Čada, tréner Slovana: "K prvej tretine sme nepristúpili dobre, iba vďaka nášmu brankárovi bol stav na jej konci 0:0. Potom sme sa zlepšili, ale v záverečnej tretine sme dovolili dvakrát súperovi skórovať pri vyrovnanom počte hráčov. Naša obrovská túžba po bode nám ho nakoniec priniesla, predĺženie bolo otvorené, nakoniec rozhodla efektivita Ufy v nájazdoch."

Vener Safin, tréner Ufy: "V prvej tretine sme mali spústu šancí na skórovanie, všetko sme však premárnili. Mohli sme sa presvedčiť, že keď nedáme gól, obráti sa to proti nám, čo sa aj stalo. Pred záverečnou dvadsaťminútovkou som poprosil chlapcov, aby hrali agresívnejšie, aby zvýšili tempo, a to prinieslo ovocie. Nazvem to smolou, že sme inkasovali krátko pred sirénou, musím si pozrieť záznam. Tešia nás dva body."

ONLINE KOMENTÁR:

- O víťazovi duelu rozhodnú samostatné nájazdy: Miklík NEDAL, Chlystov DAL, Šatan NEDAL, Paršin NEDAL, VONDRKA NEDAL. Ufa získava 2 body, Slovan si pripisuje jeden, celkovo na tripe už tretí.

65. min: Aj posledné sekundy priniesli viacero dobrých pokusov na oboch stranách, ale Janus aj Tarasov sa už nedali prestreliť.

64. min: Bartovič mohol byť hrdinom, vypichol puk a mal druhý samostatný nájazd v zápase, ale rovnaký bekhendový blafák mu opäť nevyšiel.

63. min: Predsa pohrozili aj hostia, Štajnochova delovka zblokovaná a Boumedienne pred bránkou nenašiel odvahu na zakončenie a radšej prihral. Po vhadzovaní ešte tvrdý pokus Sekeru.

62. min: Z identickej situácie to skúšal Mironov, na Janusa však ani on nevyzrel. Ufa sa rozostavila, ako keby hrala presilovku, Slovanisti sa len bránia.

61. min: Na ľade je viac priestoru, keďže sa hrá tradične iba vo štvoriciach. Zinovjev individuálne obišiel bránku a bekhendom ešte stihol zakončiť.

60. min: Záverečné sekundy ešte s veľkými šancami pre domácich, Janus ale opäť výborne podržal celý tím a bude sa predlžovať.

59. min: 66 sekúnd pred koncom však prichádza vyrovnanie! Višňovský po veľkom nápore celej elitnej formácie doklepol puk z blízkosti do siete - 2:2!

59. min: Klub pomenovaný po miestnom hrdinovi (Salavat Julajev) si udržiava tesné vedenie.

58. min: Posledné minúty riadneho hracieho času, ale hrá sa v obrannom pásme Slovana.

57. min: Prvý útok si vypracoval viacero zaujímavých šancí a tlak Slovana sa stupňuje.

56. min: Vondrka so Šatanom výborne napádali rozohrávku, ale už menej sa im darilo pri zakončení.

55. min: Obrovská šanca Bartoviča, ktorý však netrafil bránku v samostatnom nájazde od modrej čiary.

54. min: Šatan sa snažil individuálnou akcioiu o vyrovnanie, bránili ho hneď dvaja obrancovia.

52. min: Ufa perfektne zvládla početnú nevýhodu a 10 sekúnd pred návratom Svitova na ľad prichádza gólový úder. Chlystov ponúkol po úniku tutovku Pihlströmovi a ten nezaváhal - 2:1.

50. min: Šťastného fauloval Svitov a Slovan dostáva šancu presilovej hry.

49. min: Sekerovo nahodenie na Tarasova, ten bol pozorný. Následne ešte šanca Kukumberga.

48. min: Snaha hráčov v zelených dresoch je teraz enormná, Janus sa má čo obracať.

47. min: Slovan prežil náročnú dvojminútovku, ale aj so šťastím neinkasoval.

45. min: Faul Mikúša na Pihlströma a nápor domáceho tímu môže pokračovať.

44. min: A je vyrovnané. Koľcov využil chybu Sekeru a ukážkovou strelou vymietol horný roh Janusovej bránky 1:1.

42. min: Slovan pozorne bráni, ale Ufa čoraz viac predvádza svoje ofenzívne schopnosti.

41. min: Hneď v prvých sekundách si pripísal zákrok Janus, tentokrát netradične hlavou a hra je prerušená.

40. min: Takmer celý záver druhej tretiny sa odohral lpred Janusom, ale slovenský gólman naďalej drží čisté konto. Po 40. minútach je stav 0:1.

39. min: Šatan v súboji so Zubarevom nedovolene zdvihol hokejku a dostal 2 minúty.

37. min: Útok mladíkov je pri chuti a opäť narobil "vietor" pred Tarasovom.

36. min: Ufa sa okamžite snaží odpovedať a skúša to z každej pozície.

34. min: Parádne sme to privolali, nenapádna akcia štvrtej formácie, pekná spätná prihrávka Mikúša a skvelá koncovka Bakoša končí v sieti - 0:1!

34. min: Oba tímy už v plnom počte, čakanie na gól pokračuje.

32. min: Hra 4 na 4 evidentne viac sedí Ufe, ktorá sa nasťahovala pred Janusa a hostia sa len bránia.

31. min: Nedovolená hra vysokou hokejkou v podaní Chlystova a presilovka pre Slovan. Dlho však netrvala, pri rýchlom protiútoku prišlo nedovolené bránenie od Boumedienneho.

28. min: Ufa odpovedá útočnou snahou a na dlhší čas sa jej hráči usadili pred Janusom.

28. min: Hudáček s Kytnárom hrozili pred bránkou, chýbal väčší dôraz.

27. min: Veľa nepresností na oboch stranách, dôkladné obrany nepúšťajú strelcov do výraznejších šancí.

26. min: V takmer rovnakej situácii zachoval rozvahu aj Janus a skryl puk vo výstroji.

25. min: Ojedinelý útok Miklíka, ktorého doplnil Bartovič. Tarasov nemal problémy s nahodeným pukom.

22. min: Ufa pokračuje v aktívnej hre, defenzíva Slovana na čele s Janusom je však zatiaľ stopercentná.

22. min: Slovan aj v úvode druhého dejstva v oslabení, Sekera si odsedel kompletný zvyšok trestu a hrá sa v plnom počte.

20. min: Sekera vylúčený za hákovanie. ešte veľký závar pred Janusom v posledných sekundách, ale všetko ukončila siréna.

20. min: Pihlström potrápil Janusa pri rozohrávke a nasledoval ďalší úspešný zákrok po strele.

18. min: Ufa sa teraz na dlhšie nasťahovala do útočnej tretiny a zoviera Slovanistov.

17. min: Cenné sekundy vybojoval Kukumberg, ktorý dokonca aj pohrozil strelou v oslabení. Svitov preveril Janusa, ten zostáva neprekonaný.

16. min: Prvá minúta oslabenia za nami, Janus upokojuje podržaním puku v lapačke.

15. min: Nedovolený zákrok Bakoša, opäť viac ako diskutabilné vylúčenie.

14. min: Janus sa rozchytal a teraz privádza súpera do zúfalstva. Zneškodnil dve-tri perfektné šance v krátkom slede.

13. min: Bartovičov pokus bekhendom Tarasov vyrazil, o pár sekúnd podobný pokus Musatova.

12. min: Vitalij Proškin chcel Janusa vytiahnuť z bránky, ale dostal sa zo streleckého uhla a slovenský gólman si už s jeho pokusom výborne poradil.

12. min: Ufa v plnom počte a hneď brejk domácich, ktorý zastavil faulom Višňovský a nasleduje trestné strieľanie.

12. min: Strelecký pokus Švarného zneškodnil brankár, následne kolotoč prvej belasej formácie, ale bez gólového úspechu.

11. min: Skrátená presilová hra pre zverencov Čadu, zatiaľ bez výraznej príležitosti.

10. min: Ďalšie vylúčenie, za hákovanie si "oddýchne" Pihlström.

10. min: Veľká šanca Ufy, Janus predviedol skvelý zákrok.

9. min: Daňo sa teraz čuduje, vôbec nevie, za čo ho rozhodca poslal na trestnú lavicu. Navyše si k nemu sadá aj Bakoš, takže mladík dostal aj osobný desaťminútový trest.

8. min: Druhá minúta už taká nebola a Slovan v podstate neohrozil bránku Ufy. Reklamná prestávka a úprava plochy.

7. min: Hostia sa vzorne usadili v útočnom pásme a zavreli súpera počas prvej minúty početnej prevahy.

6. min: Prvá presilovka pre Slovan, dve minúty dostal Svitov.

6. min: Lipinaskeho dôrazné napádanie, Sekera v ideálnej pozícii medzi kruhmi, mieril iba do brankára Tarasova.

5. min: Postupný útok štvrtej slovannistickej formácie, Daňo a Šťastný dobre zakombinovali.

4. min: Vondrka pekne nahadzoval puk na Bližňáka pred bránkoku, ten ho nedokázal spracovať. Hneď nebezpečná akcia aj na opačnej strane.

3. min: Tvrdý pokus Zubareva od modrej čiary skončil na ochrannej sieti.

2. min: Ufa sa nasťahovala pred Janusa, prvé príležitosti domácich.

1. min: V prvej útočnej akcii Slovan, na puk si siahol gólman Tarasov.

- Tímy sú už na ľade, v slušne zaplnenej aréne znejú hymny Slovenska a Ruska a dokonca aj Baškirská.

- Najproduktívnejšími hráčmi domácich sú Mirnov a Trubačjov (10 bodov), Baranka si pripísal 5 gólových prihrávok. Na druhej strane získali najviac kanadských bodov Šatan a Vondrka (11).

- Ufa patrí každoročne k adeptom na vyské umiestnenie, aj keď pred touto sezónou opustilo jej káder viacero skvelých hráčov, na čele s Alexandrom Radulovom. Zelený dres Salavatu oblieka aj slovenský legionár Ivan Baranka, ktorý prišiel zo Spartaka Moskva, ale v dnešnom súboji nefiguruje na súpiske. Po 15. zápasoch patrí Ufe vo Východnej konferencii 7. miesto so ziskom 22 bodov a skóre. 41:44. Slovan má rovnaký počet bodov v Západnej konferencii, ale iba po 14 zápasoch a tiež má lepšie skóre (39:34).

- Tréner Rostislav Čada opäť urobil menšie zmeny v zostave, keď sa vracia Libor Hudáček, ktorý nastúpi v druhom útoku po boku Kytnára a Kukumberga. Okrem toho sa v prvej obrane pri Višňovskom predstaví Boumedienne, keď nahradil zraneného Sigaleta.

- Slovan pokračuje vo "výlete" po ruských mestách. Po Nižnekamsku a výhre 5:4 po nájazdoch zamierila do Ufy, kde ju čaká miestny Salavat Julajev.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Salavat Julajev Ufa - Slovan Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, TASR, youtube