AC Miláno prehralo v Málage, Hubočan pri triumfe Zenitu

Zenit si na domácej pôde poradil s AnderlechtomZenit si na domácej pôde poradil s Anderlechtom Zdroj: SITA

PETROHRAD - Futbalisti Zenitu Petrohrad si pripísali prvé body v hlavnej fáze Ligy majstrov, keď v 3. kole zvíťazili na vlastnom trávniku nad Anderlechtom Brusel 1:0. V domácom drese sa z dôležitého triumfu tešil aj slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan, ktorý dostal príležitosť v základnej zostave a odohral celý zápas.

V dueli bezbodových mužstiev C-skupiny presvedčili výkonom v prvom polčase skôr hostia, ktorí sa dostali aj ku šanciam. Domáci sa príliš nehrnuli do útokov v prvom dejstve, po zmene strán sa však prebrali a ich iniciatíva priniesla aj rozhodujúci gól. Faul Nuytincka na Aňukova v pokutovom území videl arbiter ako nedovolený a kanonier Zenitu Keržakov pokutový kop v 72. minúte bezpečne premenil. Anderlecht sa potom snažil pridať v aktivite, dobré príležitosti na vyrovnanie mali v závere Jovanovič i De Sutter, no zostali nevyužité a Zenit tak v dôležitom stretnutí udržal doma všetky body.

Druhé stretnutie skupiny prinieslo rovanký výsledok v španielskej Málage, kde si domáci poradili s AC Miláno a udržali sa na prvom mieste tabuľky bez straty bodu. O triumfe rozhodol v 64. minúte Joaquín Sanchez. Ten istý hráč mohol otvoriť skóre už v prvom polčase, ale z pokutového kopu mieril iba do hornej žrde.

Zenit Petrohrad - Anderlecht Brusel 1:0 (0:0)
Gól: 72. Keržakov (z 11 m). Rozhodca: Bebek (Chorv.)

Zenit: Malafejev - Aňukov, HUBOČAN, Lombaerts, Criscito - Witsel, Semak (67. Zyrjanov), Širokov (76. B. Alves) - Fajzulin (58. Bystrov), Keržakov, Hulk

Anderlecht: Proto - Wasilewski (83. Molins), Kouyaté, Nuytinck, Deschacht - Biglia, Rubenilson Kanu - Gillet, Praet (74. Jakovenko), M. Jovanovič - De Sutter

FC Málaga (Šp.) - AC Miláno (Tal.) 1:0 (0:0)
Gól: 64. J. Sánchez, rozhodoval: Proenca (Portug.)

Málaga: W. Caballero - Gámez, Demichelis, Weligton, Eliseu - I. Camacho, Iturra - F. Portillo Soler (90.+ Onyewu), J. Sánchez (84. Duda), Isco - Saviola (70. R. Santa Cruz)

AC Miláno: Amelia - Bonera, Mexés, Acerbi (78. Bojan Krkič), De Sciglio - Ambrosini, Constant (69. Alexandre Pato), Montolivo - Emanuelson, Pazzini, El Shaarawy