Bayer ukončil víťaznú sériu Bayernu, skvelý obrat M´gladbachu

Hráči Leverkusenu sa tešia z gólu Hráči Leverkusenu sa tešia z gólu Zdroj: SITA

BERLÍN - Víťaznú sériu Bayernu Mníchov ukončil Leverkusen. Po ôsmich víťazstvách v aktuálnom ročníku Bundesligy prehrali Bavori s Bayerom 1:2. Hostí dostal do vedenia v 42. minúte Stefan Kiessling, v 77. minúte vyrovnal Mario Mandžukič. Tri minúty pred koncom zabezpečil Leverkusenu plný bodový zisk vlastným gólom obranca Jerome Boateng. Bayer sa naposledy tešil v Mníchove z víťazstva v októbri 1989.

V druhom zápase sa tešili z vťazstva hráči VfB Stuttgart, keď si dokázali poradiť s Eintrachtom Frankfurt 2:1. Lepšie začali domáci, keď sa už v 6. min zásluhou Gentnera ujali vedenia. Hostia vyrovnali v 67. min gólom Meiera, ale víťazstvo na stranu Stuttgartu opäť strhol v 84. min reprezentant Bosny a Hercegoviny Ibiševič.

Až päť gólov videli diváci v Hannoveri, pričom do 70. minúty to vyzeralo na domáci triumf, keďže skóre bolo 2:0. Potom však prišli veľké chvíle hostí, ktorí v rozpätí deväť minút otočili priebeh zápasu a získali tri body.

Hannover 96 - Borussia Mönchengladbach 2:3 (0:0)
Góly: 48. Schlaudraff, 53. Diouf - 70. Dominguez, 77. Brouwers, 79. Arango, 49.000 divákov (vypredané).

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)
Góly: 6. Gentner, 84. Ibiševič - 67. Meier

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen 1:2 (0:1)
Góly: 77. Mandžukič - 42. Kiessling, 87. Boateng (vl.), 71.000 divákov (vypredané).

• Zdroj: športky, ts, dailymotion, TASR