Futsalisti Iránu šokovali Španielov, famózny obrat Panamy

Victor Quiroz a Martin AmasVictor Quiroz a Martin Amas Zdroj: SITA

BANGKOK - Futsalisti Iránu sa postarali o veľké prekvapenie na MS v Thajsku, keď vo svojom úvodnom zápase B-skupiny remizovali s favorizovaným Španielskom 2:2. Úradujúci vicemajstri síce viedli po polčase 2:0, outsider si však vďaka dvom gólom pripísal do tabuľky mimoriadne cenný bod.

Málo vídaný obrat predviedli hráči Panamy, ktorí prehrávali s Marokom v 16. minúte 0:3 a po polčase 1:3. V druhom dejstve však prišiel sedemgólový panamský uragán a dokonalá otočka v zápase.

Taliani si schuti zastrieľali proti Austrálii a pozíciu favorita potvrdila Argentína v súboji s Mexikom.

B-skupina:
Panama - Maroko 8:3 (1:3)
Góly: 20. Perez, 22. a 31. Lasso, 23. a 32. Mena, 25. Galvez, 34. Hinks, 39. Goodridge - 7. Jabrane, 12. Derrou, 16. Habil

Španielsko - Irán 2:2 (2:0)
Góly: 5. Miguelin, 16. Lozano - 28. Daneshevar, 31. Tayebi

D-skupina:
Taliansko - Austrália 9:1 (4:0)
Góly: 15. Fortino, 16. a 24. Assis, 18. Lima, 20. Forte, 21. Romano, 27. Honorio, 29. Mentasti, 31. Merlim - 33. Ngaluafe

Argentína - Mexiko 5:1 (2:0)
Góly: 5. Basile, 14. Rescia, 26. Amas, 29. a 31. Borruto - 37. Rodriguez

• Zdroj: športky, ts, TASR