Inter zariadil prvú prehru Juventusu, AC deklasovalo Chievo

Walter Gargano a Sebastian GiovincoWalter Gargano a Sebastian Giovinco Zdroj: SITA

MILÁNO - V 11. kole talianskej futbalovej Serie A sa stretli tabuľkoví susedia AC Miláno s Chievom Verona. Zápas lepšie zvládli "rossoneri", ktorí na domácom San Sire zvíťazili vysoko 5:1 a vďaka najlepšiemu výsledku sa posunuli na 7. miesto.

Juventus prehral zápas v lige po 49 stretnutiach za sebou. Domáci síce viedli viac ako sporným gólom Vidala z prvej minúty (skóroval už po 19 sekundách), ale po prestávke Inter Militom vyrovnal z penalty a argentínsky kanonier strelil aj víťazný gól. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte Palacio.

Obhajca titulu nebodoval prvýkrát od mája 2011, keď nestačil na Parmu. Zaznamenal aj prvú prehru vo svojej novej aréne. Rekord drží AC Miláno z rokov 1991-1993, kedy neprehralo 58 duelov.

Juventus Turín - Inter Miláno 1:3 (1:0)
Góly: 1. Vidal - 59. a 75. Milito (prvý z pok. kopu), 90. Palacio

AC Miláno - Chievo Verona 5:1 (3:1)
Góly: 16. Emanuelson, 36. Montolivo, 41. Bojan Krkič, 75. El Shaarawy, 90.+ Pazzini - 18. Pellissier