Štadión v Trnave opäť reálnejší, mesto schválilo predaj pozemkov

Vizuál nového štadióna v TrnaveVizuál nového štadióna v Trnave Zdroj: cityarenatrnava.com

TRNAVA - Výstavba nového moderného futbalového štadióna v Trnave je opäť o niečo reálnejšia. Plány, ktoré predstavilo mesto a vedenie klubu v uplynulých mesiacoch, sa dostali do ďalšej fázy a všetci poslanci (31) mesta na rokovaní zastupiteľstva schválili predaj a prenájom pozemkov a nehnuteľností pre spoločnosť City Arena. Informuje o tom portál trnava-live.sk.

Spoločnosť City Arena sa zaviazala za mestské pozemky s výmerou 3,5 hektára a nehnuteľnosti v odhadovanej hodnote viac ako 7 miliónov eur, ktoré získa kúpou od mesta za cenu 1 euro, zmodernizovať, zhodnotiť a užívať areál a okolie futbalového štadiónu Antona Malatinského, vrátane zásadnej rekonštrukcie a výstavby štadióna spôsobom zodpovedajúcim požiadavkám a normám FIFA a UEFA.

Vizuál nového trnavského štadióna

Investor sa tiež zaviazal v priestoroch parkoviska pri amfiteátri postaviť polyfunkčné centrum s komerčnými a administratívnymi priestormi, štvorhviezdičkovým hotelom, multiplexovým kinom a približne 1300 parkovacími miestami. Odhadované náklady na realizáciu projektu majú dosiahnuť približne 76 miliónov eur.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu a výstavbu štadióna, ktorý zostane mestským majetkom a bude v dlhodobom prenájme investora na 30 rokov, majú dosiahnuť približne 15 miliónov eur.

Bývalý viceprimátor Bystrík Stanko v rozprave zdôraznil, že zvolený model je pre mesto výhodný. “Na rekonštrukciu štadióna mesto potrebné tri milióny eur nemá. Investor postaví štadión z vlastných zdrojov a vďaka tomu bude stáť v Trnave najmodernejší futbalový stánok na Slovensku. Navyše, investor vráti mestu naspäť vyššiu hodnotu ako dostane v podobe pozemkov a nehnuteľností za znaleckú cenu približne 7 miliónov eur, pretože do štadióna investuje najmenej dvakrát toľko. Pozitívom je aj výstavba komerčných priestorov, ktoré prilákajú do centra mesta viac ľudí, a nielen z Trnavy,” uviedol vo svojom vystúpení.

Podobný názor zdieľa aj primátor Vladimír Butko. “Som presvedčený, že každý z primátorov vyše 130 slovenských miest by s takýmto návrhom súhlasil a podporoval by ho. Ak by sme teraz tento zámer nepodporili, a neurobili krok smerom k investorovi, tak je isté len jedno – že z projektu nič nebude. Ale ja verím, že tento projekt bude mať dobrý koniec,” vyhlásil trnavský primátor.

“Ako občan tohto mesta plné vítam zámer, aký v iných mestách nemá obdobu. Máme investora, ktorý pomôže zvýšiť kvalitu života v našom meste a je ochotný investovať svoje vlastné peniaze a dobré meno. Projekt má pre mesto mnoho výhod a súhlasím s tým, aby sme ho podporili,” poznamenal poslanec Peter Pacalaj.

Spoločnosť City Arena deklaruje snahu začať so stavebnými prácami už na jar 2013 v snahe projekt dokončiť na konci roka 2014. Okrem toho spustila stránku, kde si môžu návštevníci pozrieť detaily o príprave, projektoch a realizácii. Nechýba ani odpočítavanie do slávnostného otvorenia. 

Štadión by mal mať kapacitu pre približne 20 000 divákov. Fanúšikovia môžu v anketách vyjadriť svoj názor aj na to, kde by mal Spartak Trnava hrávať počas jeho výstavby a či majú byť tribúny "balkónové" alebo tradične v celku, ako na súčasnm štadióne. 

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: cityarenatrnava.com
  • Zdroj: športky, ts, trnava-live.sk

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy