Hamšík prispel k obratu dvoma asistenciami, prekonal Maradonu

Hráči Neapola oslavujú Cavaniho gólHráči Neapola oslavujú Cavaniho gól Zdroj: internet

NEAPOL - K perfektnému obratu v Neapole výrazne prispel aj Marek Hamšík. Na štadióne San Paolo domáci SSC ešte 15 minút pred koncom duelu s Dinprom Dnepropetrovsk prehrával 1:2, no gólmi Edinsona Cavaniho otočil priebeh a vyhral 4:2. Hamšík sa na ihrisko dostal v 55. minúte a prihral na posledné dva góly Uruguajčana, ktorý v stretnutí explodoval štyrmi presnými zásahmi.

Ukrajinský klub mal pred 4. kolom v tabuľke F-skupiny plný počet bodov a mieril za postupom do jarného šestnásťfinále. Aj v Taliansku potvrdzoval dobrú formu, ale záver zápasu nezvládol. Slovenský stredopoliar začal duel na lavičke, keďže tréner Neapolu Walter Mazzarri ho šetril aj pre jeho menšie zdravotné problémy.

"Začiatkom týždňa som bojoval s chrípkou. Som rád, že náš zdravotný personál ma dal dokopy," citoval Hamšíka jeho oficálny web. "Ukázali sme našu veľkú silu a podarilo sa nám otočiť duel. Je to veľmi dôležité víťazstva, v priebežnej tabuľke sme sa dostali na postupujúce druhé miesto. Navyše s posilneným sebavedomím pôjdeme na duel Serie A do Janova," dodal Hamšík, ktorý sa v EL vrátil po dvojzápasovom dištanci za vylúčenie v úvodnom súboji s AIK Štokholm.

Hamšík sa vo štvrtok večer opäť o čosi výraznejšie zapísal aj do klubových štatistík SSC. Duel proti Dnepropetrovsku bol už jeho 26. zápasom v drese Neapolu v európskych pohároch. V historickom rebríčku legionárov klubu tak predbehol legendy Carecu a Maradonu a dostal sa na štvrté miesto.

• Zdroj: TASR, footyroom