Mladá Boleslav zdolala oslabený Jablonec, triumf Slovácka

Nešpor so spoluhráčmi oslavuje svoj gólNešpor so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: ČTK

PRAHA - V 14. kole najvyššej českej futbalovej ligy 1. FK Příbram remizoval s Hradcom Králové 0:0.

V druhom sobotňajšom zápase si tri body za víťazstvo pripísali futbalisti 1.FC Slovácko, keď zdolali Vysočinu Jihlava 3:0. Pod triumf domácich sa najväčšou mierou podpísal útočník Libor Došek, ktorý zaznamenal dva presné zásahy.

Mladá Boleslav nečakane zdolala priebežne druhý FK Jablonec 3:2, keď o víťazstve rozhodol v 74. minúte Martin Nešpor. Domáci od 22. minúty dohrávali stretnutie bez vylúčeného brankára Michala Špita.Baumit

Jablonec - Mladá Boleslav 2:3 (1:2)
Góly: 42. Piták, 76. Lafata - 25. Magera (z pok. kopu), 35. Štohanzl, 74. Nešpor, ČK: 22. Špit (Jablonec)
Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) sedel na lavičke náhradníkov

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)
Góly: 30. a 50. L. Došek, 69. Daníček, 4358 divákov
Tomáš Košút odohral celý zápas, Marek Kuzma (obaja Slovácko) sedel na lavičke náhradníkov, Karol Karlík a Igor Obert odohrali celý zápas, Dalibor Rožník (všetci Jihlava) nefiguroval v zápise o stretnutí. Karlík dostal v 24. min žltú kartu

1. FK Příbram - Hradec Králové 0:0
Jakub Rondzik, Róbert Valenta a Tomáš Hájovský (všetci Příbram) nehrali, Dušan Uškovič (Hradec Králové) absolvoval celé stretnutie a v 80. min dostal ŽK

• Zdroj: TASR, SITA