Fluminense štvrtýkrát majstrom Brazílie, titul spečatil hetrik Freda

Fred na rukách spoluhráčovFred na rukách spoluhráčov Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Fluminense sú brazílskym majstrom. Druhý titul za posledné tri roky im tri kolá pred koncom zaistila výhra 3:2 na ihrisku Palmeirasu, o ktorej tromi gólmi rozhodol najlepší strelec súťaže Fred.

"Dobrý tím so zlou atmosférou nemôže byť majstrom. Nám sa tu podarilo postaviť tím, v ktorom je skvelá atmosféra. Preto máme titul," povedal tréner Abel Braga. "Dokonca aj kapitán a najlepší strelec Fred je len jedným hráčom z tímu," dodal.

Fred sa prvýkrát trafil v závere prvého polčasu a druhý gól pridal krátko po prestávke. O záchranu bojujúci Palmeiras síce dokázal vyrovnať, na tretí a celkovo 19. gól bývalého hráča Lyonu dve minúty pred koncom už ale zareagovať nestihli.

Zápas sa nehral na tradičnom štadióne Palmeirasu v Sao Paule, ale na vzdialenejšom Presidente Prudente. Vedenie klubu sa rozhodlo stretnutie preložiť kvôli obavám z vyčíňania fanúšikov, ktorí nevedia zniesť, že tímu hrozí zostup. Niektorí hráči si dokonca kvôli vyhrážkam priaznivcov museli najať osobných strážcov.

Fluminense má po výhre v tabuľke nedostihnuteľný desaťbodový náskok pred druhým Gremiom. Pripísalo si štvrtý titul v histórii klubu, brazílsku ligu ovládlo aj v rokoch 1970, 1984 a 2010.

Gremio - Sao Paulo 2:1
Palmeiras - Fluminense 2:3
Vasco - Atletico Mineiro 1:1
Cruzeiro - Bahia 3:1
Figueirense - Sport Recife 1:1
Nautico - Flamengo 0:1
Ponte Preta - Internacional 1:0

• Zdroj: ČTK, SITA, youtube