Arsenal v derby deklasoval Tottenham, prehry Chelsea a ManUtd

Olivier Giroud, Santi Cazorla a Bacary SagnaOlivier Giroud, Santi Cazorla a Bacary Sagna Zdroj: SITA

LONDÝN - V úvodnom stretnutí 12. kola Premier League zvíťazil v prestížnej bitke o sever Londýna Arsenal nad Tottenhamom 5:2. Pre oba tímy išlo o jubilejné 150. vzájomné ligové derby. Zápas výrazne poznačilo skoré vylúčenie hosťujúceho Adebayora.

Togský útočník sa tak pripomenul fanúšikom svojho niekdajšieho klubu dvoma spôsobmi. Vysoký zakončovateľ najskôr v 10. min otvoril skóre, ale o osem minút neskôr sa musel porúčať pod sprchy po červenej karte. Od tejto chvíle domáci "kanonieri" naštartovali svoj gólostroj, ktorý sa napokon zastavil v poslednej minúte na čísle päť.

FC Liverpool s uzdraveným slovenským stopérom Martinom Škrtelom zdolal doma Wigan 3:0. Dvoma gólmi sa blysom Uruguajčan Suárez.

Prvé víťazstvo sezóny si pripísal Reading, ktorý vďaka dvom gólom v druhom polčase dokonal obrat s Evertonom.

Posledným klubom bez výhry zostáva londýnsky QPR, ktorý nestačil na Southampton a naďalej zostáva na poslednom mieste tabuľky s chudobnými štyrmi bodmi.

Obhajca titulu predviedol v súboji s Aston Villou zlepšený výkon až po prestávke a napokon zvíťazil vysoko 5:0.

O najväčšie prekvapenie kola sa postarali hráči WBA a Norwichu, ktorí si na domácej pôde poradili s Chelsea, resp. Manchestrom United.

Arsenal Londýn - Tottenham 5:2 (3:1)
Góly: 24. Mertesacker, 42. Podolski, 45. Giroux, 60. Cazorla, 90. Walcott - 10. Adebayor, 71. Bale, ČK: 18. Adebayor (Tottenham)

FC Liverpool - Wigan Athletic 3:0 (0:0)
Góly: 47. a 58. Suárez, 66. José Enrique
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas

Manchester City - Aston Villa 5:0 (1:0)
Góly: 54. a 67. Agüero (prvý z pok. kopu), 65. a 74. Tévez (prvý z pok. kopu), 43. David Silva

Newcastle United - Swansea City 1:2 (0:0)
Góly: 90.+ D. Ba - 58. Michu, 87. De Guzman

Queens Park Rangers - FC Southampton 1:3 (0:2)
Góly: 49. Hoilett - 23. Lambert, 45. Puncheon, 83. A. Ferdinand (vlastný)

FC Reading - FC Everton 2:1 (0:1)
Góly: 51. a 79. Le Fondre (prvý z pok. kopu) - 10. Naismith