Bartečko žiaril proti Jaroslavli, Radivojevič rozhodol v Kazani

Branko Radivojevič v zápase proti KazaniBranko Radivojevič v zápase proti Kazani Zdroj: ak-bars.ru

MOSKVA - Hokejisti Avangardu Omsk zvíťazili v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Jekaterinburgu 6:3 aj vďaka gólu slovenského útočníka Tomáša Záborského. Domácim nestačil ani presný zásah ďalšieho Slováka Rastislava Špirka.

Doneck v bráne s Jánom Lacom nestačil na Salavat Julajev Ufa, kde prehral 1:5. Domáci dávali lekciu z efektivity, keď dali z 22 pokusov až 5 gólov, kým hostia skórovali z 21 striel len raz.

Moskovský Spartak uspel prekvapivo na ľade Kazane 3:2 po predĺžení, keď o triumfe hostí rozhodol v 64. minúte slovenský reprezentant Branko Radivojevič.

Dinamo Moskva pokorilo doma aj vďaka dvom gólom Alexandra Ovečkina Severstaľ Čerepovec 5:3.

Lev Praha rozstrieľal lídra Tarasovovej divízie Lokomotiv Jaroslavľ 7:3 aj s prispením slovenských hokejistov. Troma bodmi za dva góly a asistenciu si vylepšil osobné štatistiky Ľuboš Bartečko, jedným presným zásahom sa prezentoval Tomáš Surový.

Avtomobilist Jekaterinburg - Avangard Omsk 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Góly: 11. Trjamkin, 36. ŠPIRKO, 55. Straka - 8. Valentenko, 26. Frolov, 41. ZÁBORSKÝ, 48. D. Siomin, 50. S. Kosticyn, 52. D. Siomin

Traktor Čeľabinsk - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 29. Dugin, 40. Jakucenja - 53. Beljajev

Metallurg Magnitogorsk - Barys Astana 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Góly: 2. O'Reilly, 15. Kuľomin, 31. Kazionov, 35. Gončar, 37. Kazionov

Salavat Julajev Ufa - Donbass Doneck 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 1. Musatov, 16. Mirnov, 23. Pihlström, 23. Filatov, 48. Konev - 10. Wilson
/Ján Laco (Donbass) kryl 17 z 22 striel domácich/

Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Riga 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 26. Szczechura

AK Bars Kazaň - Spartak Moskva 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 22. Pesonen, 58. Jemelin - 17. Suglubov, 23. Romanovskij, 64. RADIVOJEVIČ

SKA Petrohrad - Dinamo Minsk 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 32. Tarasenko, 33. Martensson, 64. Alexandrov - 40. Linglet, 50. Karalahti

Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec 5:3 (0:0, 4:3, 1:0)
Góly: 28. Pestunov, 29. Ovečkin, 34. Novák, 38. Ovečkin, 55. Bäckström - 21. Rjazancev, 24. Kiselevič, 27. Laakso

CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 50. A. Radulov, 54. Dacjuk, rozhodujúci nájazd Širokov - 27. Gorbunov, 46. Makarov

HC Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavľ 7:3 (1:0, 4:2, 2:1)
Góly: 5. Červenka, 25. SUROVÝ, 28. Christensen, 32. BARTEČKO, 36. Klepiš (BARTEČKO), 49. BARTEČKO, 58. Řepík - 33. Kaľužnyj, 37. Plotnikov, 44. Petrov

• Zdroj: TASR, youtube, khl.ru