Slovan začal náročný trip hladkou prehrou v Chabarovsku

Lahti sa teší z tretieho gólu, uzavrel skóre zápasu Slovan - AmurLahti sa teší z tretieho gólu, uzavrel skóre zápasu Slovan - Amur Zdroj: hcamur.ru

CHABAROVSK - Hokejisti Slovana Bratislva začali najnáročnejší výjazd za súpermi v premiérovej sezóne KHL na ľade Amuru Chabarovsk. Dlhý let a desaťhodinový časový posun sa zrejme prejavil na ich výkone a zverenci trénera Rostislava Čadu v úvodnom zápase zo štvorzápasovej série ťahali jednoznačne za kratší koniec. U najvýchodnejšieho účastníka súťaže podľahli "belasí" hladko 0:3. Na bránku Amuru dokázali vyslať iba 14 streleckých pokusov.

Najbližšie sa Slovan predstaví v piatok 30. novembra o 13:00 na štadióne Sibiru Novosibirsk. Nasledovať budú ešte zápasy v Novokuznecku (nedeľa 2. decembra o 11:00) a v Moskve proti CSKA (utorok 4. decembra o 16:30).

Amur Chabarovsk - Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Gól: 23. Junkov (Šitikov), 51. Lugin (Loginov), 59. Lahti (Hytonen, Gusev). Rozhodcovia: Gusev, Kadyrov - Parfionov, Sysujev (všetci Rus.), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7100 divákov. Strely 28:14

Amur: Murygin - Ožiganov, Osipov, A. Loginov, V. Loginov, Tulupov, Jaakola - Tarasov, Lindgren, Petružálek - Hytonen, Lahti, Gusev - Korotkov, Junkov, Šitikov - Fisenko, Lugin, Stepanov

Slovan: Konrád - Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Tabaček, Sersen - Bartovič, Bližňák, Hudáček - Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Daňo, Šťastný, Bakoš

Hannu Jortikka, tréner Amuru: "Veľmi dobre, že sme zvíťazili a získali tri body. No je záhadou prečo, sme nehrali dobre od začiatku stretnutia. Dve strely na súperovu bránku počas presiloviek v prvej tretine je nenormálne. Niektorí hráči však pôsobili unaveným dojmom, čo ma prekvapilo. Veď posledný zápas sme odohrali pred šiestimi dňami a času na regeneráciu bolo dosť."

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Videli sme rýchly a agresívny hokej. Som nespokojný s množstvom vylúčení v prvej tretine. Domáci vyhrávali veľa súbojov pred našou bránkou. Naša taktická chyba ich priviedla k druhému gólu a v podstate rozhodla o výhre Amuru."

ONLINE KOMENTÁR:

60. min: Je tu koniec stretnutia, Slovan prehráva prvý zápas na tripe, keď bol Amur jasne lepším tímom a svoju prevahu zaslúžene potvrdil jednoznačným triumfom.

59. min: "Klinec do rakvy" dáva Fín Lahti, ktorý využil skvelú prácu spoluhráčov z útoku a doklepol zblízka puk do siete - 3:0!

58. min: Slovan sa nedostáva do nejakého záverečného náporu, domáci s prehľadom a pokojom kontrolujú dianie.

57. min: Vondrka sa ocitol na ľade po ukážkovom hite od Vladimira Loginova.

56. min: Po dlhej dobe sa Slovan usadil v útočnom pásme, strelu Sigalet kryje Murygin a prerušuje hru.

55. min: Bakoš sa snažil nájsť spoluhráča, pri finálnej prihrávke však neuspel a musí sa rýchlo vrátiť.

54. min: Amur začína dominovať, je rýchlejší, aktívnejší a snaží sa o častú streľbu.

53. min: Sersen stratil puk v útočnej tretine, prešprintoval ho Gusev a obrana s ťažkosťami hasila.

51. min: Zlé striedanie Slovana, obrane unikol Lugin a svoje sólo zakončil ukážkovo nad Konrádovou lapačkou - 2:0!

50. min: Rozhodcom sa niečo nepáči pri vhadzovaní, vymenili oboch aktérov.

49. min: Z ojedinelého útoku sa o strelu pokúsil Miklík, Murygin trochu zazmätkoval a puk mu vypadol z lapačky.

49. min: Slovanistom v týchto momentoch zjavne chýbajú sily, dlhý let si zrejme začína vyberať daň. Hráči majú problémy s pohybom, ale statočne bojujú.

48. min: O niekoľko sekúnd sa k nemu pridal Lahti, Konrád drží nádeje nováčika KHL.

47. min: Český legionár a najproduktívnejší hráč ruského tímu začína úradovať, v krátkom slede sa ocitol v dvoch zaujímavých príležitostiach.

46. min: Konrád skrotil nahodený puk od Petružáleka, vhadzovanie po jeho ľavej ruke.

45. min: Slovanisti sa veľmi trápia pri rozohrávke, puky im odskakujú, v hre je veľa nepresných prihrávok.

43. min: Na druhej strane strela Švarného od modrej čiary. Dravecký "číhal" na teč alebo dorážku, ale nedostal sa k nim.

42. min: Korotkov vyskúšal pozornosť Konráda strelou švihom, brankár s prehľadom chytá.

41. min: Kukumberg zaútočil vo dvojici s Draveckým, jeho strela nebola razantná a Murygin s ňou nemal problémy.

Siréna oznámila záver druhej dvadsaťminútovky, na tribúnach sa ozýva potlesk. Strely 17:9.

40. min: Amur okamžite v útočnej snahe, snaží sa zatlačiť súpera aj v posledných sekundách tretiny.

39. min: Podobne to bolo aj v druhej a oba tímy sú opäť v plnej sile.

38. min: Slovan sa počas prvej minúty presilovky vôbec nedostal do útočného pásma.

37. min: Amur mal pri zlom striedaní na ľade až šesť hráčov, trest si odsedí autor doposiaľ jediného gólu Junkov.

36. min: Chyba Slovana v rozohrávke, dvojica Gusev a Lahti ju však nedokázala potrestať. Konrád podržal spoluhráčov.

36. min: Domáci hokejisti sa snažia o strelenie druhého gólu, snažia sa dôrazne napádať už v útočnej tretine.

35. min: Na druhej strane strela Bakoša, dôrazný Daňo pri dorážke dobiedzal pred Muryginom.

34. min: Menší závar pred bránkou Slovana, diváci už-už videli puk v sieti.

33. min: Korotkov sa po otočke pokúšal o zakončenie, Konrád vyrazil nepríjemnú strelu pravým betónom.

32. min: Oba tímy sa v presilovkách viditeľne trápia, dokonca si nedokážu ani v týchto situáciách vypracovať väčšie šance.

31. min: Amur sa snaží dostať do pásma kombinačne, ale zatiaľa sa mu to vôbec nedarí.

31. min: Na ľade narastá nervozita, odnesie si to Vondrka za absurdný faul, ktorý domáci hráč poriadne prifilmoval. Protesty Lipianskeho nepomoholi.

30. min: Bartovič sa ocitol v ďalšej veľkej šanci, ale v poslednej fáze sa pošmykol. Zatiaľ najlepšia presilovka Slovana, ale bez gólového efektu.

30. min: Z podobnej pozície snaha Višňovského, Murygin s istotou kryje.

30. min: Štajnochova bomba od modrej, Dravecký sa k dorážke nedostal a navyše inkasoval niekoľko úderov od dôrazných obrancov.

29. min: Veľká šanca Hudáčka, ku ktorému sa dostal zblokovaný puk po rýchlom brejku. Nedokázal však namieriť presne.

28. min: Rozhodca videl sekanie Petružáleka, ďalšia možnosť na vyrovnanie.

28. min: Domáci sú v plnom počte, druhá presilová hra Slovana zostala nevyužitá.

26. min: Vondrka nabil Višňovskému, jeho strela z prvej skončila na betónoch Murygina.

26. min: Kukumberg vybojoval svojou aktivitou presilovú hru, "vyfauloval" sa na ňom Lindgren.

25. min: Slovanisti sa snažia o rýchlu odpoveď, ale na modrej čiare ich čaká takmer neprekonateľný obranný val.

24. min: Ožili aj fanúšikovia, ktorí si pýtajú ďalšiu "šajbu".

23. min: Šitikov potiahol puk pred Konráda, ten jeho pokus zneškodnil, ale na dorážku Junkova spomedzi kruhov už nestihol reagovať - 1:0!

22. min: Štvrté oslabenie Slovana bez gólovej ujmy. Oba tímy v plnom počte.

21. min: Na ľade elitná formácia domáceho tímu, ale nedarí sa im nasťahovať pred Konráda na dlhšiu dobu.

21. min: Úvodné vhadzovanie, hostia iba so štyrmi hráčmi.

20. min: Tretie oslabenie Slovan prežil a je tu aj záver prvej časti hry. Rozhodcovia si však v úplnom závere všimli ďalší faul navrátilca Tabačeka. Strely 7:3.

19. min: Amur sa následne usadil v pásme, ale obrana bola pozorná a spolu s Konrádom Slovan zlikvidoval všetky strely. Nepríjemný bol pokus Lindgrena.

19. min: Višňovský sa vybral v oslabení na "výlet" a nazbieral pár sekúnd.

18. min: Elitný útok ruského tímu robí v útočnom pásme veľké problémy, aktuálne to vyústilo do vylúčenia Tabačeka.

18. min: Okamžitá strela Osipova po vhadzovaní, Konrád skryl efektne puk do lapačky.

17. min: Amur v tejto fáze aktívnejší, chýba mu ale presnosť pri finálnej prihrávke.

16. min: Ďalekonosný nahodený puk skončil na zadnej strane bránky Slovana.

15. min: Lindgren sa z ničoho nič ocitol pred Konrádom, ale nepochopiteľne netrafil.

15. min: Hrá sa zatiaľ v priemernom tempe a bez výraznejších šancí.

14. min: V rovnakom svetle sa prezentuje aj domáca "mladá" formácia, ktorá na niekoľko sekúnd zovrela hostí.

13. min: Hrá sa opäť v plnom počte, útočná aktivita Slovana v podaní mladíkov zo štvrtého útoku.

12. min: Kukumberg tradične veľkým bojovníkom v oslabeniach, podarilo sa mu nazbierať niekoľko sekúnd za bránkou Amuru.

11. min: Petružálek vybojoval útočnú tretinu, ale Slovanu sa opäť podarilo vyhodiť puk do bezpečia.

11. min: Bakoš odchádza na trestnú lavicu, dve minúty za podrazenie.

11. min: Domáci fanúšikovia si pýtajú "šajbu".

10. min: Kytnár zbúral bránku hostí, keď neudržal stabilitu po Kukumbergovej nahodenej prihrávke.

10. min: Šťastný sa dostal do zaujímavej príležitosti, ešte chcel posunúť puk Daňovi, ale obrana a brankár stihli zareagovať.

9. min: Rozháraná presilovka, bez jediného streleckého pokusu.

8. min: Belasí sa iba s ťažkosťami dostali pred Murygina, ale nedokázali sa tam na usadiť na dlhšiu dobu.

7. min: Presilovú hru si zahrá aj Slovan, Tulupov vylúčený za nedovolené bránenie.

7. min: Slovan sa ubránil oslabeniu, do veľkej šance sa v jeho závere dostal Bartovič, ale netrafil bránku.

6. min: Tarasov strieľal od modrej, Konrád videl na jeho pokus a zmenšil strelecký uhol, nasledoval istý zákrok.

5. min: Štajnoch stratil hokejku, navyše ho trafil puk bolestivo do ruky.

5. min: Prvé vylúčenie duelu, Dravecký dostal dve minúty za hákovanie.

4. min: Amur sa snaží dostať do útočného pásma jednoduchým nahodením puku.

3. min: Konrád si pripísal ďalší zákrok, Stepanovova strela ho nemohla ohroziť.

3. min: Prvé ofenzívne snahy domáceho tímu, Osipov predviedol svoju tvrdú strelu.

2. min: Miklíkova strela prekvapila Murygina, ale napokon ju vyrazil do bezpečia. O pár sekúnd podobný pokus Draveckého.

2. min: Slovan nasťahovaný v útočnom pásme, výborná práca Lipianskeho.

1. min: Zápas začal, zakázané uvoľnenie domácich.

- Tradičné pozdravy kapitánov a rozhodcov, o malú chvíľu začíname.

- Hráči aj rozhodcovia sú na ľadovej ploche, nasledujú štátne hymny.

- Tímy majú za sebou rozkorčuľovanie, Platinum aréna sa pomaly plní fanúšikmi.

- V prvom vzájomnom stretnutí vyhral Slovan nad Amurom v Bratislave 4:2.

- Tréner Čada spravil oproti poslednému zápasu proti Jaroslavli (3:2) v zostave niekoľko zmien. Do bránky sa namiesto Janusa postaví Konrád a do útoku sa vracia kapitán Lipiansky, ktorý nahradí Ölveckého.

- Najproduktívnejším hokejistom najvýchodnejšieho účastníka KHL je Čech Jakub Petružálek, ktorý nazbieral 29 bodov za 14 gólov a 15 asistencií. V Slovane patrí líderská pozícia jeho krajanovi Michalovi Vondrkovi za 17 bodov (7+10).

- Amur je po 29 zápasoch až na 11. mieste Východnej konferencie, keď získal 29 bodov so skóre 66:85. Slovan odohral 28 duelov, v tabuľke Západnej konferencie je piaty so 44 bodmi (71:72).

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Amur Chabarovsk - Slovan Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, TASR, youtube