Myjava neuspela v Prešove, Marcin skóroval už v 1. minúte

Brankár Peter Solnička z Myjavy a Matúš Marcin z Prešova Brankár Peter Solnička z Myjavy a Matúš Marcin z Prešova Zdroj: SITA

PREŠOV - Domáci hráči mali expresný vstup do stretnutia, už po niekoľkých sekundách sa totiž presadil Marcin, ktorý po individuálnom prieniku z hranice päťky nedal Solničkovi šancu.

Hostia sa snažili o rýchly prechod do útoku, no prešovská obrana si s ich rodiacimi príležitosťami dokázala bez väčších problémov poradiť. V 20. minúte sa z hranice šestnástky odhodlal k strele domáci útočník Guba, Solnička vytlačil loptu spod brvna. O päť minút neskôr zahrávali domáci rohový kop, po ktorom sa lopta dostala až k voľnému Petrášovi, ktorý zblízka tvrdou strelou zvýšil na 2:0. Prešovčania pokračovali v aktivite a v 27. minúte pálil tesne nad Zošák. Na opačnej strane preveril pozornosť Diviša Kúkoľ, stav sa však nemenil. V ďalšom priebehu sa hra odohrávala medzi šestnástkami oboch súperov, pričom si ani jeden tím nevypracoval výraznejšiu šancu.

Druhé dejstvo odštartovala v 52. minúte príležitosť hosťujúceho Marčeka, lopta z jeho kopačky letela iba nad domácu bránu. O päť minút neskôr sa presadil na pravej strane Harsányi a jeho nevýrazná strela skončila v bráne domácich - 2:1. Zeleno-bieli si vypracovali dobrú šancu v 66. minúte, ale Guba zvnútra šestnástky pálil mimo Solničkovej brány. Prešovčania sa naďalej tlačili do zakončenia a v 69. minúte vyskúšal pozornosť brankára hostí Petráš, ktorý napriahol približne z 20 metrov. V 80. minúte bol blízko ku gólu domáci Lipták, jeho tvrdú strelu však Solnička dokázal vytlačiť na roh. Dve minúty pred koncom mohol z pokutového kopu poistiť víťazstvo domácich Petráš, no Solnička si s jeho zakončením dokázal poradiť.

1. FC Tatran Prešov - Spartak Myjava 2:1 (2:0)
Góly: 1. Marcin, 25. Petráš - 59. Harsányi. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Guba, Poliaček, Petráš, Diviš, Pribula - Kúkoľ, Sládek, Solnička, Dian, Majerník, 1181 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Pribula, Adámik, Krajník, Petráš - Lipták - Poliaček, Zošák (84. Adam), Jakovlev - Guba (75. Papaj), Marcin (63. Kostadinov)

Spartak Myjava: Solnička - Častulín, Majerník, Černáček, Mrva - Ďuriš, Marček (61. Dian) - Sládek (81. Šebek), Kuračka (35. Harsányi), Kúkoľ - Kosík

Ladislav Totkovič, tréner Tatrana: "Začiatok duelu bol taký, aký sme si povedali, možno nad očakávanie, pretože hneď v úvodnej minúte sme dali rýchly gól. Pridali sme aj druhý a vývoj zápasu bol taký, ako sme si priali. V druhom polčase súper dal kontaktný gól a je to vždy nepríjemné, keď vyhrávate a musíte si udržať koncentráciu. V závere sme mali penaltu, no nepremenili sme ju."

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Už po niekoľkých sekundách sme prehrávali 0:1 a začať s mankom bolo ťažké. Prešov bol v tom čase jednoznačne lepší, bolo vidieť, že zmena priniesla ovocie. Po polčase sme si povedali, že ideme hrať o česť a musím pochváliť mužstvo za druhé dejstvo, ukázalo charakter. Domáci nepremenili penaltu a hráči sa snažili do poslednej chvíle vyrovnať, čo by bol pre nás úspech. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

• Zdroj: TASR, huste.tv