Barcelona s Benficou bez gólov, Celtic po výhre postupuje

Thiago Alcantara a Ezequiel Garay v súboji o loptuThiago Alcantara a Ezequiel Garay v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V G-skupine Ligy majstrov privítal Celtic Glasgow ruského zástupcu Spartak Moskva a od 21. minúty viedol po góle Hoppera, ktorý potrestal zaváhanie argentínskeho obrancu Insaurraldeho - 1:0. O vyrovnanie sa postaral ešte v prvom polčase Ari, ktorý z uhla preloboval vybiehajúceho brankára Forstera - 1:1. Rozhodujúci postupový gól prišiel v 82. minúte, keď premenil pokutový kop Commons.

Benfica Lisabon síce získala bod po remíze 0:0 na Nou Campe s Barcelonou, ale nemal postupovú hodnotu. Domáci líder Messi nastúpil do hry až v 58. minúte ako náhradník a 85. gól v sezóne nedal. Na rekord legendárneho Gerda Müllera z roku 1972 stráca stále jeden presný zásah. Navyše zápas nedohral a pár minút pred koncom ho odniesli na nosidlách.

"Pre klub to veľa znamená. Moji hráči boli fantastickí a ide o vrchol ich kariéry. Celý klub tento úspech bude dlho oslavovať," povedal pre Sky Sports tréner Celticu Glasgow Neil Lennon a dodal: "Účasť v ďalšej fáze Ligy majstrov je významným míľnikom, rovnako aj zisk desiatich bodov v skupinovej fáze."

G-skupina:

FC Barcelona (Šp.) - Benfica Lisabon (Portug.) 0:0
rozhodoval: Moen (Nór.)

Barcelona: J. M. Pinto - Montoya, Puyol, Adriano Correia (66. Piqué), Planas - A. Song - Thiago Alcantara, Sergi Roberto, Tello (78. Deulofeu), Villa - Rafinha (58. Messi)

Benfica: Artur Moraes - Maxi Pereira, Luisao, Garay, Melgarejo - André Gomes, N. Matič, Nolito (63. Bruno César) - Ola John, Rodrigo Moreno Machado (74. André Almeida) - Lima (74. Óscar Cardozo)

Celtic Glasgow (Škót.) - Spartak Moskva (Rus.) 2:1 (1:1)
Góly: 21. Hooper, 81. Commons (z pok. kopu) - 39. Ari, ČK: 88. Källström (Spartak Moskva), rozhodoval: Brych (Nem.)

Celtic: F. Forster - Lustig (71. Matthews), K. Wilson, Ambrose, Izaguirre - S. Brown (85. Ledley), Kayal (73. Nouioui) - Mulgrew, Samaras, Commons - Hooper

Spartak: Pesiakov - K. Kombarov, Insaurralde, M. Suchý, D. Kombarov - Rafael Carioca, Källström - Jurado, Dzjuba, Ari (61. McGeady) - Emenike

1. FC Barcelona 6 4 1 1 11:5 13 - postup do osemfinále
2. Celtic Glasgow 6 3 1 2 9:8 10 - postup do osemfinále
3. Benfica Lisabon 6 2 2 2 5:5 8 - účasť v šestnásťfinále EL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Spartak Moskva 6 1 0 5 7:14 3

• Zdroj: SITA, TASR, Footyroom