Prvým finalistom MS klubov je podľa očakávania Corinthians

Paolo Guerrero a EmersonPaolo Guerrero a Emerson Zdroj: SITA

TOJOTA - Futbalisti Corinthians postúpili do finále MS klubov v japonskej Tojote, keď v semifinále zdolali egyptský tím Al-Ahly 1:0. Do boja o titul poslala Corinthians presná hlavička Paola Guerrera z 30. minúty. Vo finále sa brazílske mužstvo stretne s úspešnejším z druhého semifinále medzi mexickým Monterrey a Chelsea Londýn.

"Nečakali sme takýto ťažký zápas," priznal kouč Corinthiansu Tite a pokračoval: "Súper nám v plnom nasadení robil problémy, po prestávke mal aj niekoľko šancí, nepríjemné situácie sme však ustáli. Boli sme pred týmto zápasom pod tlakom, no zvládli sme to."

Sklamanie sa zračilo v tvári jeho náprotivka Hossama El Badryho: "Je to frustrujúci pocit prehrať takýmto spôsobom. Moje mužstvo podalo výborný výkon a myslím si, že sme boli lepší ako súper."

V dueli o 5. miesto na MS klubov zvíťazili futbalisti japonského majstra Sanfrecce Hirošima nad juhokórejským tímom FC Ulsan Hyundai 3:2.

SC Al-Ahly (Egypt) - Corinthians (Braz.) 0:1 (0:1)
Gól: 30. Paolo Guerrero

Al-Ahly: Ekramy (65. El Saoud) - Fathy, Naguib, Gomaa, Shedid - Ashour, Hisham - El Said (55. Abo Treika), Gedo (80. Moteab), Soliman - Hamdy

Corinthians: Cássio - Alessandro, Paulo André, Chicao, Fábio Santos - Ralf, Paulinho - Douglas (80. Jorge Henrique), Danilo - Emerson Sheik (75. Romarinho), Paolo Guerrero (90.+ Guilherme Andrade)

FC Ulsan Hyundai - Sanfrecce Hirošima 2:3 (1:1)
Góly: 17. Mizumoto (vl.), 90.+5 Y. Lee - 35. Jamagiši, 56. a 72. Sato

• Zdroj: SITA, TASR, Footyroom