Arsenal proti Readingu nezaváhal, Cazorla sa blysol hetrikom

Santi Cazorla sa teší so spoluhráčmi zo streleného góluSanti Cazorla sa teší so spoluhráčmi zo streleného gólu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu bezpečne potvrdili úlohu favorita v zápase na ihrisku posledného tímu tabuľky Readingu a nastrieľali mu päť gólov. Po výsledku 5:2 sa posunuli na piate miesto.

Kanonádu Arsenalu začal v 14. minúte Podolski a o ďalšie tri góly navýšil náskok londýnskeho klubu španielsky stredopoliar Cazorla, pričom hetrik zavŕšil krátko po polčasovej pauze. Reading sa potom snažil dvoma gólmi zápas zdramatizovať, lenže Walcott rýchlo vrátil favoritovi trojgólový náskok.

Arsenal tak vyhral druhýkrát z posledných piatich ligových zápasov a čiastočne odčinil fiasko z Ligového pohára proti štvrtoligovému Bradfordu.

FC Reading - FC Arsenal 2:5 (0:3)
Góly: 66. Le Fondre, 71. Kébé - 32., 34. a 60. Santi Cazorla, 14. Podolski, 80. Walcott

• Zdroj: SITA, ČTK, rutube.ru