Slovenský štvorkajak skvelým výkonom priamo do finále

LONDÝN - Slovenský štvorkajak v zložení Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr suverénne zvíťazil v prvej rozjazde v kráľovskej disciplíne...

Jozef Gönci
Slovensko
Gönci sa rozlúčil: Slzy nebudú, chcem vychovať olympionikov

LONDÝN - Dlhoročná kariéra Jozefa Gönciho (38) je na konci. Už dlhé roky je nekorunovaným kráľom slovenských strelcov v ére samostatnosti a zrejme ešte...

Martin Tešovič
Slovensko
Tešovič na 11. mieste, víťazom Torochtij z Ukrajiny

LONDÝN - Ukrajinský vzpierač Oleksij Torochtij získal na OH v Londýne zlatú medailu v kategórii do 105 kg, keď v dvojboji dosiahol výkon 412 kg (185 trh+...

Jozef Gönci
Slovensko
Gönci sa rozlúčil 31. miestom, víťazom Campriani

LONDÝN - Ani svoj tretí štart na OH 2012 v Londýne nepremenil Jozef Gönci do finálového postupu. V kedysi jeho "parádnej" disciplíne ľubovoľnej malokalibrovke...

Lucia Klocová počas rozbehu
Slovensko
Klocová na 1500 m do semifinále v národnom rekorde

LONDÝN - Lucia Klocová absolvovala v pondelok v Londýne vydarenú premiéru na veľkom podujatí na 1500 m. Trať zvládla v rozbehu v novom slovenskom rekorde...

Foto Gelle s Vlčekom
Slovensko
Dvojkajak v zložení Gelle, Vlček suverénne do finále

LONDÝN - Slovenský dvojkajak v zložení Peter Gelle, Erik Vlček sa na OH 2012 v Londýne suverénnym spôsobom prebojoval do A-finále K2 na 1000 m. Úradujúci...

Marek Krajčovič
Slovensko
Semifinále K1 bez Krajčoviča, posledný so stratou 9 sekúnd

LONDÝN - Marek Krajčovič nepostúpil na OH 2012 v Londýne do semifinále K1 na 1000 m. Olympijský debutant obsadil v tretej rozjazde posledné siedme miesto...

Foto Dana Velďáková
Slovensko
Velďáková: Prekážala mi atmosféra, prišlo veľa divákov

LONDÝN - Trojskokanka Dana Velďáková veľmi túžila, aby si olympijské finále užila. V hluku, keď bubienky praskali pri každom mene britského atléta a aj...

Michal Kabelka
Slovensko
Výškar Kabelka nepostúpil do finále, zaostal o 10 cm

LONDÝN - Slovenský atlét Michal Kabelka nepostúpil do finále v skoku do výšky na OH 2012 v Londýne. V prvej kvalifikačnej skupine trikrát stroskotal na...

Dana Velďáková
Slovensko
Velďákovej finále vôbec nevyšlo, vyhrala Rypakovová

LONDÝN - Slovenská reprezentantka v atletike Dana Velďáková (31) obsadila vo finále trojskoku na olympijských hrách v Londýne 12. miesto. Členke VŠC Dukla...

Katarína Berešová
Slovensko
Berešová po maratóne: Minimálne polroka ho nechcem vidieť

LONDÝN - Slovenská maratónkyňa Katarína Berešová podala na londýnskej olympiáde hrdinský výkon. V každých pretekoch sa odvíja dramatická zápletka vpredu...

Erik Varga
Slovensko
Varga v trape po prvej časti kvalifikácie na 13. mieste

LONDÝN - Posledný z trojice slovenských brokárov v Londýne vstúpil do prvej časti (75 terčov) kvalifikácie v trape. Erik Varga v nej dosiahol výkon 73...

Lucia Klocová
Slovensko
Klocovej premiéra sa blíži: Byť spokojná sama so sebou

LONDÝN - Atlétka Lucia Klocová (28) absolvuje na Hrách XXX. olympiády v Londýne v pondelok premiéru na veľkom podujatí na 1500 m. Martinčanka doteraz na...

Foto Juraj Tužinský
Slovensko
Slováci ani v ľubovoľnej pištoli neuspeli, zlato má Kórea

LONDÝN - Ani druhé vystúpenie slovenských pištoliarov pod piatimi olympijskými kruhmi v Londýne sa neskončilo postupom do finále. V kvalifikácii ľubovoľnej...

Martina Hrašnová
Slovensko
Kladivárka Hrašnová pred Londýnom: Forma dobre vystúpala

BRATISLAVA - V čase keď sa už slovenskí olympionici pomaly vracajú z Londýna domov, medzi nimi aj úspešní bronzoví bratia Hochschornerovci, ďalšia časť...

Anton Kučmín na 20
Slovensko
Chodec Kučmín nehľadel vpred: Šliapal som na úsporný plyn

LONDÝN - Chodca Antona Kučmína pri Buckinghamskom paláci v tempe pobláznení súperi nevytočili. Od voľnosti, spočiatku dosť pomalej, podobne ako vlani na...

Foto Zuzana Štefečeková
Slovensko
Štefečeková nechcela lúzerský výsledok: Som ako Federer

LONDÝN - Slovenská strelkyňa Zuzana Štefečeková (28) získala na OH v Londýne striebornú medailu v trape a obhájila tak svoju pozíciu spred štyroch rokov...

Peter Hochschorner a
Slovensko
Hochšíkov privítali v Čunove: Svet nás predbehol

BRATISLAVA - Štvornásobných medailistov z OH 2000 až 2012 vo vodnom slalome v kategórii C2 bratov Petra a Pavla Hochschornerovcov, ktorí k trom primátom...

Čen wang, Čchen Ding
Novinky
V chôdzi dominovali Číňania, Kučmín na 23. mieste

LONDÝN - Číňan Čchen Ding sa stal olympijským víťazom v chôdzi na 20 km. V centre Londýna v okolí Buckinghamského paláca vybojoval pre svoju krajinu vôbec...

Slovensko
Slovensko má štvrtú medailu, Štefečeková obhájila striebro

LONDÝN - Slovenská reprezentantka Zuzana Štefečeková (28) obsadila vo finále trapu na OH 2012 v Londýne druhé miesto a obhájila striebornú pozíciu z Pekingu...