Bulík až v nájazdoch rozhodol o prehre Bystrice v Košiciach

Marcel Haščák a Clayton StonerMarcel Haščák a Clayton Stoner Zdroj: SITA

KOŠICE - Od prvej minúty sa hral rýchly, útočný hokej, pekné kombinačné akcie sa striedali na oboch stranách. V úvodnej tretine však chýbali góly. Ako domáci tak i hostia nedokázali využiť ani jednu presilovku.

Prvú strelu na bránku vyslal v 6. minúte domáci Svitana, ale Slipčenko jeho šancu zlikvidoval. Hostia sa osmelili v streľbe až zásluhou Richtera v 11. minúte, ktorý z dobrej pozície trafil iba brankára Hyláka. V 16. minúte sa do brejku po ľavej strane dostal hosťujúci Ján Sýkora ale mieril vedľa. Na druhej strane o minútu neskôr Nemčík nedokázal prekonať brankára hostí a vzápätí ani Slovák zblízka nemieril presne.

V druhej 20-minútovke Košičania zvýšili útočnú aktivitu, boli úspešnejší v osobných súbojoch a výsledok sa dostavil. V 24. minúte potiahol útok po prvej strane Haščák presnou prihrávkou našiel voľného Bulíka a ten z ťažkého uhla prekonal brankára hostí. Banskobystričania však nerezignovali, neustále atakovali Košičanov a po získaní puku prechádzali do bleskových protiútokov. V 28. minúte perfektnou akciou sa prezentovali Sýkorovci. Ján Sýkora sa po ľavej strane dostal s pukom až za košickú bránku a z jeho prihrávky Juraj zblízka vyrovnal. Domáci sa potom mohli dostať v 32. minúte do vedenia, ale Štrbák netrafil odkrytú časť bránky hostí. V 35. minúte bol v podobnej šanci Marcinko, ale pozorný Slipčenko jeho strelu vyrazil. Naopak, boli to dôsledne hrajúci hostia, ktorí sa gólom do šatne v poslednej minúte dostali do vedenia po individuálnej akcii Jána Sýkoru.

Úvodné dve minúty záverečnej tretiny patrili domácim, ktorí si vypracovali tri vyložené gólové šance. Dve z nich spálil Jenčík, jednu nepremenil Cebák. Až prišla 44. minúta a v presilovke domáci Novotný vyrovnal na 2:2. Domáci potom pridali na rýchlosti, zvýšili bojovnosť. V 52. minúte mal veľkú šancu dostať svoj tím do vedenia Pašek, ale prestrelil bránku hostí. Do vedenia však Košice dostal obranca Macejko, ktorý v 53. minúte strelou z takmer od modrej mieril pod hornú žŕdku. V 56. minúte mal ešte dobrú šancu Jokeľ, ale trafil iba brankára Slipčenka. Neúnavní hostia v 57. minúte opäť zdramatizovali zápas, keď Biro vyrovnal na 3:3.

V predĺžení potom Matúš Chovan z brejku mieril nad a na druhej strane Ján Sýkora po sóle stroskotal na brankárovi Hylákovi. V samostatný nájazdoch zariadil víťazstvo Košíc Bulík.

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 24. Bulík (Marcel Haščák, R. Jenčík), 44. Š. Novotný (Štrbák, Marek Slovák), 53. Macejko (Matúš Chovan, Marek Slovák), rozhodujúci sam. nájazd Bulík - 28. Juraj Sýkora (Ján Sýkora), 40. Ján Sýkora (Glass, M. Hudec), 57. Biro (Marcinek, Češík)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín - R. Gajan, M. Smrek, 6023 divákov

Košice: Hylák - Cebák, M. Takáč, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Šeda, od 41. Martin Chovan, Macejko - Marcel Haščák, Bulík, R. Jenčík - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - P. Svitana, T. Marcinko, Jokeľ - Hinďoš, Pašek, Boltun

Banská Bystrica: Slipčenko - M. Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, Novajovský, Biro, Styk, J. Predajniansky - Ján Sýkora, M. Hudec, Tyrell - Glass, Heizer, Juraj Sýkora - Lamper, Češík, Marcinek - P. Kopecký, T. Zigo, Michal Hlinka

Milan Staš, tréner Košíc: "V úvodnej tretine sa naši hráči iba rozbiehali. Potom sa však dostali do vedenia, ale podcenili niektoré herné činnosti. Súper vyrovnal a po druhej tretine aj viedol. V závere sme však bojovnosťou otočili vývoj zápasu a potom to už bol vabank. Musím pochváliť súpera za veľmi dobrú defenzívnu hru. Myslím si, že diváci videli zaujímavý, kvalitný a dramatický zápas."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Som spokojný, veď z horúceho košického ľadu si odvážame bod. Chlapcov musím pochváliť, že hrali veľmi zodpovedne v obrane a súpera sme nepustili do tempa. Páčila sa mi výborná divácka kulisa."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv