Košice po domácej výhre v šlágri bodovo dotiahli druhú Nitru

Gólové oslavy KošičanovGólové oslavy Košičanov Zdroj: SITA

KOŠICE - Hostia z Nitry boli iba v úvodnej tretine vyrovnaným súperom, v druhom dejstve potom jasne dominovali Košičania. V 6. minúte prvej tretiny sa mladý Boltun dostal až pred brankára Laca, ale nedokázal ho prekonať, po ňom v 8. minúte našiel Slovák úplne voľného Chovana, ktorý zoči-voči brankárovi neuspel.

Hostia sa dostali do prvej gólovej šance až v 13. minúte, bol to Tománek, ktorý však z dobrej pozície Hyláka neprekonal. Po ňom ani Piatak nedokázal zblízka košického gólmana prekvapiť. V 15. minúte však hostia slávili úspech, keď Segľa svojim dôrazom pred Hylákom získal puk a otvoril skóre 0:1. Hostia sa však z vedenia tešili iba 27 sekúnd, pretože Boltun zblízka vyrovnal. O minútu nato už domáci viedli, zariadil to Slovák, ktorý najprv vystrelil a vyrazený puk s brankárom Lacom vrátil do opustenej časti bránky 2:1. Nitrania sa však v závere úvodnej tretiny prezentovali druhým vyrovnávajúcim gólom, autorom bol Bača.

Úvod druhej dvadsaťminútovky patril domácim, ktorí využili nepozornosť obrany hostí a Marcinko nikým nekrytý dostal svoj tím po druhý raz do vedenia. V 27. minúte mohlo byť opäť vyrovnané, lenže Stümpel sám pred prázdnou bránou mieril vedľa. Aktívnejšie hrajúci Košičania potom prepli na vyššie obrátky a v rozpätí dvoch minút strelil zásluhou Haščáka a Marcinka dva góly a odskočili svojmu súperovi na rozdiel troch gólov. V záverečnej minúte tejto časti zápasu mohol Stümpel znížiť, ale ani nadvakrát nedokázal prekonať Hyláka.

Tretiu tretinu začali hostia takmer štvorminútovou presilovkou, v nej Mašlonka spálil vyloženú gólovú šancu, keď zblízka netrafil odkrytú časť Hylákovej bránky. V ďalších minútach potom obe mužstvá pridali na rýchlosti a útoky sa striedali na oboch stranách. Vyloženú gólovú šancu si však vypracovali domáci a to v 56. minúte, kedy sa pred ležiacim brankárom Kusým ocitol Mlynarovič, ale zblízka puk nedokázal prehodiť.

HC Košice - HK Nitra 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)
Góly: 16. Boltun (Martin Chovan, Mlynarovič), 17. Marek Slovák, 22. T. Marcinko (Macejko, Martin Chovan), 30. Marcel Haščák (R. Jenčík), 32. T. Marcinko (Martin Chovan) - 15. Martin Segľa (P. König), 20. M. Bača (E. Piatak, Kadura)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Macej, 822 divákov

Košice: Hylák - Cebák, M. Takáč, Kolba, Štrbák, Martin Chovan, Macejko, od 28. min Šeda - Marcel Haščák, Bulík, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan - Jokeľ, T. Marcinko, Hinďoš - Mlynarovič, Pašek, Boltun

Nitra: M. Laco (32. Kusý) - Rais, Ordzovenský, P. König, Nádašdi, Vosátko, Trefný - Pupák, Podstavek, Mašlonka, od 30. min Árvay - Martin Segľa, Stümpel, R. Tománek - Kadura, E. Piatak, M. Bača - Hrnka, Bene, Kmeč

Milan Staš, tréner Košíc: "Na rýchly gól hostí sme dokázali razantne odpovedať, žiaľ náš jednogólový náskok v závere prevej tretiny sme trestuhodne zahodili. Druhá dvadsaťminútovka nám vyšla excelentne, strelili sme tri góly a potom sme sa sústredili už len na udržiavanie výsledku. V závere diváci už gól nevideli a to aj vďaka tomu, že na oboch stranách sa vyznamenali obaja brankári. Chcem sa poďakovať fanúšikom a verím, že aj v novom roku nás prídu povzbudiť."

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "Napriek tomu, že sme prehrali o tri góly, odohrali sme dobré stretnutie. Chlapci mali dobrý vstup do zápasu, hrali aktívne, čoho logickým vyústením bol náš vedúci gól a v prvej tretine sme odohrali s domácimi vyrovnanú partiu. Škoda, že v úvodnej desaťminútovke druhej časti nás zastihla hluchá chvíľa, kedy sme inkasovali tri góly. I napriek tomu sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale keďže domáci boli strelecky efektívnejší, zaslúžene vyhrali."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv