Gillies vyzval na bitku Ivanansa, súboj tvrdých chlapíkov bez víťaza

Trevor Gillies a Raitis IvanansTrevor Gillies a Raitis Ivanans

ČECHOV - Zápas Kontinentálnej hokejovej ligy Víťaz Čechov – Dinamo Riga (3:1) bol súbojom tímov, ktoré sú síce už vzdialené od pozícií pre play-off, ale sezónu ešte rozhodne "nezabalili". Čechovské mužstvo stráca z 12. miesta na ôsmy Doneck 10 bodov, ale má tri zápasy k dobru, takže určite má o čo hrať. V horšej situácii je lotyšský zástupca, na konte má ešte o tri body menej ako Víťaz a to odohral o dve stretnutia viac.

Domáce mužstvo už ani zďaleka nepripomína "bandu bitkárov" z predchádzajúcich sezón, avšak stále sa v jeho kádri nájdu aj výnimky. Kanaďan Trevor Gillies (33) má povesť jedného z najobávanejších bitkárov v lige, takže nevynechá žiadnu príležitosť na zmeranie síl s podobným protivníkom. Práve taká sa naskytla v zápase proti Rige, kde je podobne tvrdým chlapíkom Raitis Ivanans (33).

zdroj: facebook.com/KHL.ru

Obaja hokejisti majú bohaté skúsenosti zo zámoria, kde sa dokonca párkrát stretli aj v pästnom súboji. Aj preto sa ich boxerská vložka vzhľadom na možné nevybavené účty očakávala a prišla v 27. minúte zápasu. Gillies sa najprv na striedačke dôkladne pripravil, ponaťahoval a čakal, kedy sa na ľade objaví jeho rival. Po prestriedaní formácií nevenoval žiadnu pozornosť puku, ale okamžite "oslovil" Ivanansa, ktorý výzvu prijal. Rozhodcovia prerušili hru a dopriali chvíľku slávy hráčom, ktorých hlavnou náplňou nie je zbieranie kanadských bodov.

Lotyš získal v 27 dueloch iba 1 bod za prihrávku, ale pripísal si už 76 trestných minút a je štvrtý v tejto nelichotivej bilancii. Kanaďan zatiaľ v sedemnástich stretnutiach nebodoval, pripísal si však 46 trestných minút, z toho prevažnú časť za bitky.

Víťaza boxerskej vložky je ťažké určiť, obaja si však nič nedarovali a skončili na ľade, kde ich už rozdelili rozhodcovia. Pár slov si ešte vymenili aj na trestnej lavici.

• Zdroj: športky, ts, youtube