Hokejový masaker zo zámoria, osem hráčov nedohralo

Hromadná bitka počas zápasu Huntsville Havoc - Mississippi SurgeHromadná bitka počas zápasu Huntsville Havoc - Mississippi Surge

HUNTSVILLE - Aj keď sa NHL kvôli štrajku a neustálym nezhodám medzi vedením súťaže a hráčkou asociáciou stále nehrá, fanúšikovia hokeja v zámorí sa rozhodne nenudia a môžu si vybrať z viacerých nižších súťaží. Samozrejme sa tu kvalita hry nedá porovnávať so slávnou ligou, ale v niektorých dueloch sa určite je na čo pozerať.

Dôkazom bol zápas Southern Professional Hockey League (SPHL), ktorá združuje poloprofesionálne tímy z juhovýchodnej časti USA. Stretnutie Huntsville Havoc - Mississippi Surge prinieslo napokon triumf domácich 5:2, ale do pozornosti sa dostalo najmä kvôli hromadnej bitke v záverečnej časti.

Necelých 5 minút pred koncom viedol Huntsville 3:2, keď "buchli" emócie a pred striedačkou hostí sa strhla najskôr malá bitka, ktorá však okamžite prerástla do obrovských rozmerov a kuriózne pokračovala dokonca priamo na lavičke Mississippi. Domáci Corey Fulton s číslom 44 sa dostal do mimoriadne náročnej situácie, keď ho naraz "mlátilo" hneď niekoľko súperov.

Rozhodcovia nemali nárok zasiahnuť a postupne sa do šarvátky zapojili všetci hráči, vrátane brankárov aj ich náhradníkov. Časť hokejistov sa presunula opäť aj na ľadovú plochu, kde pokračovali v tvrdých pästných výmenách.

Po približne dvoch minútach sa už-už zdalo, že celá situácia sa upokojí, ale nasledovali ďalšie provokácie a všetko sa začalo takmer odznova. Vášne sa napokon podarilo "uhasiť" a k slovu sa dostali rozhodcovia, aby udelili tresty. Rozdali 129 trestných minút, osem hráčov poslali okamžite do kabíny.

Huntsville dostal šancu hrať presilovú hru a počas nej spečatil výhru dvoma gólmi. Zápas sa už v pokoji dohral, sledovalo ho viac ako 5000 fanúšikov. Ďalší vzájomný duel je na programe už 20. januára, už teraz je jasné, že bude zaujímavý. Podľa komentárov na internete sa totiž nervozita preniesla aj do útrob štadióna po zápase.