Francúzsky motocyklista Bourgin obeťou Dakaru: Osudná zrážka s políciou

Thomas BourginThomas Bourgin Zdroj: thomasbourgin.com

CALAMA - Rely Dakar 2013 má svoju prvú obeť na živote spomedzi priamych účastníkov. Organizátori oznámili, že pred 7. etapou zahynul francúzsky motocyklista Thomas Bourgin (25), ktorý podľahol zraneniam po zrážke s autom čilskej polície.

Pretekár bol na ceste na štart v Calame, keď nabúral do auta idúceho v protismere. Lekári konštatovali jazdcovu smrť priamo na mieste nehody.

Naposledy zahynul účastník Rely Dakar vlani, keď argentínsky motocyklista Jorge Martínez Boero utrpel infarkt po páde zo svojho stroja v úvodnej etape.

"Lekársky tím pretekov mohol na mieste nehody už iba konštatovať motocyklistovu smrť. Nastala prakticky ihneď," oznámila oficiálna stránka podujatia.

Rodák zo Saint-Étienne bol na svojej prvej Rely Dakar, v priebežnom poradí mu v príslušnej kategórii patrila 68. priečka.

Viac zaujímavých správ, fotky a videá zo sveta motoršportu nájdeš na Podkapotou.sk.