Ovečkin sa nechal vyprovokovať: Elitný útočník sa pobil a strelil dôležitý gól!

Alexander Ovečkin v pästnom súboji s Krisom VersteegomAlexander Ovečkin v pästnom súboji s Krisom Versteegom Zdroj: SITA

SUNRISE - Katastrofálne výsledky a následná kritika. Washington Capitals na čele s kapitánom Alexandrom Ovečkinom nemá najpríjemnejší štart do sezóny. Hviezdny hráč si v prvých ôsmich dueloch pripísal len tri body. V KHL sa mu strelecky darilo a každý čakal, že si formu prenesie aj do NHL. Capitals však zatiaľ patrí vo východnej konferencii posledná priečka.

Kritikou nešetril ani majiteľ klubu Ted Leonsis, ktorý pred pár dňami odkázal Ovečkinovi, aby sa prebral: "Musí hrať lepšie!"

Ruský útočník si vzal zrejme aj tieto slová k srdcu a v posledných piatich zápasoch bodoval až sedemkrát. V nočnom zápase na ľade Floridy Panthers sa dokonca aj pobil. Kris Versteeg ho ešte v prvej tretine poslal provokačne na ľad a Ovečkin si to s ním okamžite vybavil. Obaja nie sú typickými bitkármi a ich súboj aj tak vyzeral. Hviezdy svojich tímov nedostali za túto potýčku ani päťminútové tresty.

Ovečkin si napokon pripísal aj dôležitý gól. Tri minúty pred koncom vyrovnával na 5:5 a poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodol o víťazstve Capitals Troy Brouwer. Pozrite si vyrovnávajúci zásah Alexandra Ovečkina.

• Zdroj: športky