Súboj Slovákov v NHL: Gáborík 1+1, Višňovský s asistenciou a zlomenou hokejkou

Višňovský láme hokejku v newyorskom derbyVišňovský láme hokejku v newyorskom derby Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenského útočníka Mariána Gáboríka vyhlásili za druhú hviezdu mestského derby v NHL, v ktorom jeho New York Rangers prehral na vlastnom ľade s New York Islanders 3:4 po samostatných nájazdoch. Trenčiansky odchovanec strelil gól a na ďalší asistoval. Na ľade strávil vyše 20 minút a nepresadil sa v záverečnom rozstrele samostatných nájazdov.

S úsmevom odchádzal z ľadu Ľubomír Višňovský z Islanders. Topoľčiansky rodák si v zápase pripísal asistenciu, domácu bránku ohrozil šesťkrát a odkorčuľoval takmer 25 minút. Islanders po presnom zásahu Gáboríka z 12. min prehrávali 0:2, v 28. min už vyhrávali 3:2, aby o výsledku napokon rozhodli samostatné nájazdy. Islanders prerušili päťzápasovú šnúru prehier a v Madison Square Garden vyhrali po predchádzajúcich ôsmich neúspechoch.

Tréner Rangers John Tortorella v druhej polovici stretnutia nedával takmer žiadnu šancu hrať útočníkovi Bradovi Richardsovi. Podľa kouča sa síce skúsený hráč snažil, ale chýbala mu väčšia bojovnosť.

New York Rangers - New York Islanders 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Girardi (Hagelin, Nash), 12. GÁBORÍK (B. Richards, Callahan), 32. Hagelin (GÁBORÍK, M. Staal) - 21. C. McDonald (Cizikas), 27. Tavares, 28. Boyes (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Strait), rozhodujúci sam. nájazd Nielsen
Mariána Gáboríka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

Súbojom brankárov bol zápas na Floride, kde Montreal vyhral 1:0 po predĺžení. Gólman Canadiens Carey Price vychytal 17. shutout kariéry, potreboval naň 26 zákrokov. O jediný presný gól sa postaral René Bourque, ktorý dorazil puk za chrbtát Josého Theodora v 63. min. Tomáš Kopecký raz ohrozil bránku Montrealu.

Florida - Montreal 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 63. René Bourque (Galchenyuk)

Už šiestykrát v rade neuspeli hráči Tampy Bay, ktorí doma prehrali s Washingtonom 3:4. Slovenský útočník Richard Pánik si v druhom zápase v NHL v kariére v drese Lightning pripísal mínusový bod, jednu strelu, dva bodyčeky a vyše 8 minút na ľade.

Tampa Bay - Washington 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Góly: 9. St. Louis (Pouliot, Lecavalier), 53. Purcell (Stamkos), 57. N. Thompson (St. Louis) - 3. Brouwer (Perreault, Nicklas Bäckström), 26. Fehr (Perreault, J. Ward), 43. Fehr (Perreault, Carlson), 48. Beagle (J. Schultz, Kundrátek)

Fínsky brankár Nashvillu Pekka Rinne mal 19 úspešných zákrokov a vychytal druhý shutout v rade. Predators strelili proti Phoenixu všetky tri góly v tretej tretine.

Nashville - Phoenix 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 43. G. Bourque (Erat, S. Weber), 50. Spaling (Halischuk, C. Wilson), 59. Fisher (Ellis, Erat)

O víťazstve Colorada 4:3 po samostatných nájazdoch na ľade Minnesoty rozhodol Milan Hejduk. Narodeninový oslávenec skóroval aj z hry a dosiahol 800. bod kariéry.

Minnesota - Colorado 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. Parise (M. Koivu, Heatley), 43. Rupp (Granlund), 52. M. Koivu (Heatley, R. Suter) - 23. Palushaj (D. Jones, P. Šťastný), 38. Hejduk (McGinn, Barrie), 53. Duchene (Parenteau, O´Brien), rozhodujúci sam. nájazd Hejduk

Carolina - Toronto 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Góly: 27. Corvo (E. Staal), 33. J. Jokinen (Skinner, Corvo), 36. Jordan Staal (Skinner, McBain) - 28. Kadri (Phaneuf, Grabovskij)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com