Tatar strelil už tretí gól, Halák vychytal štvrtú výhru, Pánik si otvoril strelecký účet

Tomáš Tatar sa raduje z góluTomáš Tatar sa raduje z gólu Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejový útočník Richard Pánik si otvoril strelecký účet v NHL, keď pomohol jedným presným zásahom k triumfu Tampy Bay na ľade Caroliny 5:2.

Pánik si nakorčuľoval do pozície z pravého krídla, a vystrelil, pričom gólman Dan Ellis jeho prvú strelu vyrazil, a rovnako skončila aj Pánikova dorážka. Slovenský nováčik, ktorý v lige nastúpil len na šiesty duel sa ale nenechal odradiť, obkorčuľoval bránu a druhou dorážkou skóroval.

"Skutočne som bol nadšený. Myslím, že sme dnes hrali dobre a dodržiavali náš herný systém," povedal Pánik pre oficiálny web profiligy.

Carolina - Tampa Bay 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)
Góly: 44. Bowman (Riley Nash, Larose), 57. Larose (Sanguinetti, J. Jokinen) - 11. M. Bergeron, 43. Pouliot (Lecavalier, St. Louis), 48. PÁNIK (A. Hall, Stamkos), 48. Pyatt (Killorn, Brewer), 58. Stamkos (Conacher, Salo)

Prvou hviezdou zápasu St. Louis - Columbus (2:1) sa stal brankár domácich Jaroslav Halák, ktorý kryl 19 z 20 striel.  Halák zaknihoval štvrtú výhru v sezóne. Slovenského gólmana, ktorý už prekonal zranenie slabín, vyhlásili v hale Scottrade Center za prvú hviezdu stretnutia. Víťazný gól bluesmanov, ktorí doma ukončili sériu štyroch duelov bez víťazstva, zaznamenal v 50. minúte David Perron.

"S touto tesnou výhrou sme si vydýchli," povedal tréner Blues Ken Hitchcock: "Vedeli sme, že to bude náročné vrátiť sa po štyroch dňoch pauzy. Výhra sa ale cení. Nezáleží už na tom, ako sme k tomu doma prišli. Očakávali, že sa udejú niektoré veci proti nám, ale po druhom góle sme hrali ako úplne iný tím."

Halák predviedol viacero skvelých zákrokov, ale najdôležitejší prišiel pár sekúnd pred koncom.

St. Louis - Columbus 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 14. C. Stewart (Shattenkirk, Steen), 50. Perron (Backes, Russell) - 39. Calvert (Wisniewski)
Brankár Jaroslav Halák (St. Louis) mal 19 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Presný zásah dosiahol aj ďalší slovenský mladík Tomáš Tatar, v 23. min pohotovým doklepnutím dal na 2:0 pre Detroit v domácom dueli s Nashvillom. "Červené krídla" napokon triumfovali 4:0. Tatar má po svojom 10. vystúpení v skrátenej sezóne 2012/2013 bilanciu 3+2.

Detroit - Nashville 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 6. D. Miller (N. Kronwall, Eaves), 23. TATAR (J. Andersson), 36. N. Kronwall (Daciuk, Abdelkader), 52. Cleary (N. Kronwall, Daciuk)

Nedarilo sa Mariánovi Gáboríkovi, ktorého New York Rangers prehral v Montreale 0:3. Peter Budaja v bránke hostí nenastúpil. Tréner "jazdcov" John Tortorella nechal na striedačke častejšie ako je zvykom sedieť hviezdnu dvojicu Brad Richards - Gáborík. Slovenský rýchlik odohral len jedenásť minút a dostal jednu mínusku. Rangers prehrali s Habs v hale Bell Center už tretí duel v rade. V domácej svätyni vychytal druhé čisté konto v sezóne Carey Price.

Montreal - New York Rangers 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 22. E. Cole, 34. Galchenyuk (Eller, E. Cole), 40. Eller (Galchenyuk, Subban)

V derby medzi obrancami Andrejom Sekerom a Ľubomírom Višňovským, nedávno ešte spoluhráčmi v drese Slovana Bratislava, sa radoval druhý spomenutý - New York Islanders totiž zvíťazili v Buffale 4:0. Višňovský si zapísal dva plusové body.

Buffalo - New York Islanders 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly: 38. Streit (Moulson, Reasoner), 39. Grabner, 45. Tavares (Moulson, Boyes), 60. C. McDonald (Cizikas, Streit)

Ruský útočník Alexander Ovečkin hetrikom zariadil domáce víťazstvo Washingtonu nad New Jersey. Po bezgólovej úvodnej tretine Ovečkin otvoril skóre v 26. min, ale 38 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal Kovaľčuk. Hneď na začiatku tretej dvadsaťminútovky pridal Rus v službách Capitals svoj druhý presný zásah a vzápätí zvýšil už na 3:1 v oslabení Fehr. V 56. min Ovečkin skompletizoval hetrik gólom v presilovke a konečnú podobu výsledku dal o dve minúty neskôr rovnako v početnej výhode Brouwer. Washington má po triumfe na svojom konte 13 bodov a stále patrí medzi najhoršie kluby celej súťaže. Ovečkin dosiahol tri góly v NHL po viac ako dvoch rokoch, predchádzajúci hetrik strelil 22. januára 2011 proti Torontu.

Washington - New Jersey 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Góly: 26. Ovečkin (Ribeiro, Chimera), 42. Ovečkin (Hendricks, Schultz), 44. Fehr, 56. Ovečkin (Ribeiro, Bäckström), 58. Brouwer (Ovečkin, Kundrátek) - 40. Kovaľčuk (Loktionov, Ponikarovskij)

Philadelphia bez zraneného slovenského obrancu Andreja Meszároša zvíťazila na vlastnom ľade nad Winnipegom 5:3, keď "letci" dokázali v záverečnej tretine streliť 3 góly. Tri asistencie zaznamenal Čech Jakub Voráček, v ostatných štyroch stretnutiach nazbieral 11 bodov (4+7).

Philadelphia - Winnipeg 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Góly: 16. B. Schenn (Briere, Simmonds), 35. Giroux (Timonen, Voráček), 47. B. Schenn (Voráček, Giroux), 49. Simmonds (B. Schenn, Voráček), 60. Rinaldo (Timonen) - 5. E. Kane (Antropov, Byfuglien), 23. O. Jokinen (Wheeler), 32. Burmistrov (Clitsome, Byfuglien)

Edmonton - Phoenix 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 37. Eberle (Jakupov, Gagner), 49. Hartikainen (R. Smyth, Schultz), rozhodujúci sam. nájazd Gagner - 6. Chipchura (N. Johnson, Bissonnette), 30. Lombardi (Boedker, Korpikoski)

Los Angeles - Colorado 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Góly: 1. D. Brown (Justin Williams, Kopitar), 15. J. Carter (M. Richards, Vojnov), 23. T. Lewis (Stoll), 37. Kopitar (Penner, King) - 22. Hejduk (Parenteau, Landeskog)

Calgary - Minnesota 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 2. Tanguay (Bouwmeester), 48. Stajan (Iginla, Butler), 60. Stajan - 9. Coyle (Bouchard, Brodziak)

O víťazstve Ottawy 3:2 nad Torontom v kanadskom derby rozhodol 24 sekúnd pred koncom tretej tretiny Colin Greening. Posledný víťaz Stanleyho pohára Los Angeles Kings stúpa v tabuľke nahor, Colorado zdolal 4:1, uspel v treťom zápase v rade.

Ottawa - Toronto 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 11. Zibanejad (Greening, Condra), 40. Condra (Gryba, Greening), 60. Greening (Wiercioch, Zibanejad) - 4. Grabovskij (Kuľomin, McClement), 48. C. MacArthur (Kostka, Kadri)

Naďalej sa nedarí San Jose, Sharks prehrali s Dallasom 1:3, čo bol ich ôsmy neúspech z ostatných deviatich stretnutí. Michal Handzuš sa v drese San Jose prezentoval počas necelých 13 minút dvoma streleckými pokusmi. Brankár Stars Cristopher Nilstorp sa tešil zo svojho premiérového triumfu v NHL.

Dallas - San Jose 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 40. Jágr (Jamie Benn, L. Eriksson), 41. Ryder (Goligoski), 58. Jamie Benn (Goligoski, Jágr) - 43. Marleau (J. Thornton)

Viac o téme: Hokej Nhl Alexander Ovečkin Washington Capitals Tomáš Tatar Halák Pánik
  • Zdroj: TASR, nhl.com