V šlágri 24. kola WHIL remizovala Šaľa s Michalovcami

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 24. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2012/2013:

TJ Jindřichov Hradec - HK Britterm Veselí nad Moravou 17:21 (7:10)
Najviac gólov: Eliášová 5, Krupicová 4, Markesová a Zbožínková po 3 - Jandásková 5, Chmelařová 4, Fleková, H. Štěrbová a Salčáková po 3
Pok. hody: 2/0 - 6/2, vylúčené: 6 - 4, ČK: Kohoutová (Jindřichov Hradec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 300 divákov

Zápas bol veľmi vyrovnaný, spojky Veselí sa nedokázali v úvode presadiť. Hosťujúce hráčky šnúrou troch gólov rozhodli o svojom polčasovom víťazstve 10:7. Záverečné minúty ovplyvnilo vylúčenie domácej Kohoutovej, Veselí si postrážilo náskok proti oslabeným súperkám a napokon zvíťazilo štvorgólovým rozdielom. Domáce hádzanárky to proti minuloročným šampiónkam nezabalili a bojovali do konca stretnutia.

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 27:27 (16:15)
Najviac gólov: Szarková 10/4, Porubská 5, Súkenníková 3 - Viňukovová 6, Tobiašová 6/3, Horňáková 5
Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Oťapka a Sivák (obaja SR), 1000 divákov

Zápas sa niesol od začiatku vo vyrovnanom duchu. Družstvá sa striedali vo vedení. Aspoň dvojgólový náskok získali ako prvé Šalianky v 21. min (11:9). Dlho sa však z neho netešili, lebo hostky počas dvoch presiloviek otočili nepriaznivý stav vo svoj prospech (12:11). V závere úvodného dejstva podržala Duslo brankárka Grandtnerová, čo jej spoluhráčky využili na trojgólový náskok 16:13. V poslednej minúte pred prestávkou však domáce hádzanárky ešte dvakrát inkasovali (16:15).

Lepší vstup do druhého polčasu mala Iuventa, ktorá skvalitnila obranu a v 38. min vyhrávala 20:18. Domáce museli takmer až do konca doťahovať náskok súperiek. V 54. min získali hráčky Šale opäť vedenie (26:25), ale tímy sa napokon rozišli zmierlivo 27:27.

DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 34:23 (14:8)
Najviac gólov: H. Kutlvašrová, Palasová a K. Černá po 5 - Růžičková 5, Severová 4, Huráňová 3
Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 2 -1, rozhodovali: Brůna a Vostatek (obaja ČR), 70 divákov

V prvom polčase bol do 10. min stretnutia vyrovnaný stav. Potom však domáce hráčky pridali na agresivite a na polčasovú prestávku odchádzali so šesťgólovým náskokom. Po zmene strán to skúsili hostky s vysunutou obranou, hádzanárky Slavie sa však s tým dokázali vysporiadať. Pražanky postupne zvyšovali svoje vedenie a napokon zdolali Olomouc poľahky o 11 gólov.

UDHK ŠG Nitra - TJ Sokol Písek 26:24 (15:10)
Najviac gólov: B. Königová 6, J. Vargová a Sýkorová po 5, Šimáková 4 - Borovská 7, Vyhnalová a J. Kutlvašrová po 5
Pok. hody: 2/2 - 4/4, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Gabriš a Klinka (obaja SR), 98 divákov

Hádzanárky ŠG Nitra si pripísali prvé víťazstvo a body v tejto sezóne. Do 10. min bol duel vyrovnaný, potom sa domácim hráčkam podarilo gólovo odpútať od súperiek. Hostky z Písku po zmene strán doťahovali náskok Nitry, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

DHC Sokol Poruba - HK Danlog Partizánske 33:18 (13:11)
Najviac gólov: Chrenková 7/2, Hrbková 6/1, Uhráková 5 - Michnová 4/1, Blažeková a Minárčiková po 3
Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 150 divákov

V prvom polčase Partizánske stavilo na pokojnú rozohrávku, na polčasovú prestávku odchádzali hostky s dvojgólovým mankom. Po zmene strán sa už na palubovke prejavila kvalita domáceho výberu. Po zlepšenom výkone v druhom dejstve hádzanárky Poruby napokon zvíťazili vysokým 15-gólovým rozdielom.

Viac o téme: Hádzaná Michalovce Whil