AC zachránilo účasť v LM, Bajza debutoval za Parmu, Farkaš pri remíze Chieva

Philippe Mexes a EmegharaPhilippe Mexes a Emeghara Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AC Miláno po skvelom závere zvíťazili v záverečnom 38. kole talianskej Serie A na ihrisku zostupujúcej Sieny 2:1 a predstavia sa v predkole Ligy majstrov 2013/2014.

"Rosso-neri" otočili zápas v poslednej desaťminútovke vďaka gólom Balotelliho a Mexésa a udržali tretiu priečku v tabuľke. AC viedlo pred záverečným kolom pred Fiorentinou o dva body, ale dlho svojich fanúšikov napínalo. V 26. minúte totiž jeho obrana neustrážila hlavičkujúceho Terziho a na jeho gól dokázal odpovedať až Mario Balotelli šesť minút pred koncom z kontroverznej penalty. Ani remíza by ale AC nestačila, pretože Fiorentina jasne viedla a mala lepšie vzájomné zápasy. Svoj prvý gól v sezóne si však nechal na správnu chvíľu Mexés a tri minúty pred koncom zabezpečil milánskemu tímu lukratívnu európsku súťaž.

Fiorentina, ktorá deklasovala Pescaru 5:1, si zahrá Európsku ligu. Hetrikom prispel k demolácii nováčika srbský útočník Ljajič.

SSC Neapol v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom prehral na Stadio Olimpico s AS Rím 1:2. Zverenci trénera Waltera Mazzarriho však už mali isté druhé miesto zaručujúce účasť v skupinovej fáze LM. Najlepším strelcom sezóny sa stal Edinson Cavani. Uruguajský útočník 29. gólom len zmiernil prehru Neapola.

Atalanta Bergamo remizovala s Chievom Verona 2:2. O deľbu bodov sa v nadstavenom čase postaral útočník hostí Cyril Théréau. V drese hostí odohral celý zápas slovenský obranca Pavol Farkaš.

Debut v Serie zaznamenal brankár Pavol Bajza v drese Parmy, keď prišiel na trávnik v 42. minúte za stavu 2:0. Inkasoval jeden gól od Miccoliho a mohol sa tešiť z triumfu 3:1.

Piatu pohárovú priečku obsadilo Udinese, ktoré prestrieľalo Inter Miláno 5:2 a zahrá si tretie predkolo EL. Ešte výraznejší náboj tak bude mať rímske derby vo finále Talianskeho pohára, kde sa v lige siedme Lazio stretne so šiestym AS o priamy postup do základnej skupiny EL.

AS Rím - SSC Neapol 2:1 (0:0)
Góly: 47. Marquinho, 58. M. Destro - 84. Cavani
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas.

Cagliari - Lazio Rím 1:0 (0:0)
Gól: 76. Dessena

Inter Miláno - Udinese 2:5 (1:3)
Góly: 12. Juan Jesus, 63. Rocchi - 1. Pinzi, 10. Domizzi, 41. Di Natale, 52. Gabriel Silva, 67. Muriel

Palermo - Parma 1:3 (0:3)
Góly: 76. Miccoli - 38. Gobbi, 41. J. Valdés, 45.+ Belfodil
Brankár Pavol Bajza (Parma) prišiel na trávnik v 42. min.

Delfino Pescara - Fiorentina 1:5 (0:3)
Góly: 77. Vittiglio - 16., 24. a 59. A. Ljajič, 28. Matías Fernández, 54. Jovetič
Vladimír Weiss (Pescara) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Siena - AC Miláno 1:2 (1:0)
Góly: 26. Terzi - 84. Balotelli (z pok. kopu), 87. Mexés, ČK: 70. Terlizzi (po 2. ŽK) - 69. Ambrosini (po 2. ŽK)

FC Turín - Catania 2:2 (0:1)
Góly: 53. Cerci, 83. Bianchi - 25. Almirón, 62. Bergessio

Atalanta Bergamo - Chievo 2:2 (1:0)
Góly: 8. Stendardo, 84. Giorgi - 76. a 90.+ Thereau
Pavol Farkaš (Chievo) odohral celý duel.

Bologna - FC Janov 0:0
Juraj Kucka (Janov) nefiguroval v zápise o stretnutí.

• Zdroj: SITA, ČTK, TASR, dailymotion, ts, športky, rutube