Obhajca z LA po napínavom súboji zdolal Chicago, Handzuš s mínusovými bodmi

Rob Scuderi (7) pred brankárom Jonathanom Quickom, atakujú Andrew Shaw (65) a Marian Hossa (81)Rob Scuderi (7) pred brankárom Jonathanom Quickom, atakujú Andrew Shaw (65) a Marian Hossa (81) Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles zvíťazili v treťom finále (prvom na domácom ľade) Západnej konferencie NHL nad Chicagom 3:1 a stav série tak znížili na 1:2. Obhajca Stanleyho pohára víťazstvom predĺžil domácu neporaziteľnosť v tohtoročnom play off, keď vo svojej aréne uspel vo všetkých ôsmich stretnutiach.

Dvoma bodmi prispel k výhre ruský obranca Slava Vojnov, ktorý v 4. minúte zaznamenal asistenciu pri vedúcom góle Justina Williamsa, druhý v 27. minúte strelil sám. Chicagu sa 34 sekúnd pred záverom druhej tretiny podarilo zásluhou Bryana Bickela znížiť, no v snahe o vyrovnanie 28 sekúnd pred koncom tretej tretiny inkasovali v power play do prázdnej bránky od Dwighta Kinga tretí gól.

Dvojica slovenských útočníkov "jastrabov" Marián Hossa, Michal Handzuš vyšla bodovo naprázdno. Hossa počas svojho pobytu na ľade (20:14) vyprodukoval tri strely, Handzuš sa za 15:27 minút prezentoval jedným streleckým pokusom a zaznamenal dva mínusové body.

Prvou hviezdou duelu sa stal Vojnov, ktorý má na svojom konte v play off už päť gólov, spolu s bostonským Johnnym Boychukom najviac medzi obrancami. V produktivite bekov mu s jedenástimi bodmi patrí druhé miesto, lídrom je šestnásťbodový Kris Letang z Pittsburghu. Vojnov sa stal prvým obrancom v klubovej histórii Kings s aspoň piatimi gólmi v play off v jednej sezóne.

"Videl som voľné miesto v bránke, puk som netrafil dobre. Pri strele sa mi zlomila hokejka a aj so šťastím to tam padlo," povedal po zápase Vojnov.

Podľa chicagského gólmana Coreyho Crawforda podali Kings omnoho kvalitnejší výkon ako v dvoch zápasoch na ľade Blackhawks. "Doma hrali výrazne lepšie. Vybehli na nás, no s tým sme rátali. Odrazili sme ich nápor a takmer sa nám podarilo vyrovnať," povedal Crawford, ktorý zneškodnil 25 z 27 striel.

"Nie som spokojný s inkasovaným gólom a je niekoľko vecí, ktoré by som v štvrtom zápase rád napravil, ale v zásade som rád, že sme vyhrali. Za stavu 0:2 v sérii sme nutne potrebovali zvíťaziť," vyznal sa brankár Quick, ktorý si pripísal 19 úspešných zákrokov.

"V prvých dvoch dueloch sme neodviedli požadovaný výkon. V treťom stretnutí smne sa viac skoncentrovali na hru, prestali sme hrať 'kolotočový' hokej a už sme sa nenechali strhnúť emóciami. Odviedli sme skvelú prácu," povedal pre zámorské médiá obranca "kráľov" Robyn Regehr.

"Vedeli sme presne, aký štýl hry súper zvolí a že si bude doma viac veriť. My sme nedokázali vyvinúť dostatočnú snahu. Vieme, že sa musíme zlepšiť," vyslovil sa kapitán hostí Jonathan Toews.

Štvrtý duel opäť v Los Angeles je na programe v piatok 7. júna o 03.00 SELČ.

Los Angeles - Chicago 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) - stav série: 1:2
Góly: 4. Justin Williams (Vojnov, Scuderi), 27. Vojnov (Toffoli, J. Carter), 60. D. King (J. Carter, M. Greene) - 40. Bickell

Viac o téme: Nhl LA
  • Zdroj: TASR, SITA