Slováci zariadili triumf Chicaga, Hossa po Handzušovej prihrávke rozhodol

Michal Handzuš, Marián Hossa, Corey Crawford a Niklas HjalmarssonMichal Handzuš, Marián Hossa, Corey Crawford a Niklas Hjalmarsson Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Slovenský hokejista Marián Hossa priblížil Chicago k finále Stanleyho pohára. Trenčiansky odchovanec strelil v 70. sekunde tretej tretiny po asistencii Michala Handzuša víťazný gól štvrtého finále Západnej konferencie NHL na ľade Los Angeles.

Blackhawks zdolali Kings 3:2 a súperovi pripravili prvú prehru v domovskom Staples Centre po šestnástich dueloch od 23. marca. Chicago vedie v sérii 3:1 a v domácom United Centre môže oslavovať postup do finále Stanleyho pohára.

"Bojovali sme od začiatku do konca. Našli sme napokon spôsob k úspešnému zakončeniu. Sme hrdí, že sme v Los Angeles vyhrali aspoň jeden zápas," povedal v pozápasovom rozhovore pre NBC Sports Marián Hossa, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Pre slovenského krídelníka bol gól druhým v sérii a celkovo siedmy v tohtoročnom play off. Rýchlu akciu založil Johnny Oduya, ktorý našiel na červenej čiare číhajúceho Handzuša. Kings chybne striedali, na ľade ostal zo zadákov iba Jake Muzzin. V prečíslení prihral Banskobystričan nekrytému Hossovi, ktorý pálil z prvej.

"Len som videl ako prebral puk v strednom pásme a potiahol ho po ľavej strane. Boli sme v prečíslení, urobil to excelentne a ja som sa snažil len strieľať z prvej do otvoreného priestoru," popisoval rozhodujúci moment duelu Hossa, ktorý odohral 19:06 min a mal tri strelecké pokusy. Handzuš strávil na ľade necelých trinásť minút.

"Pred zápasom sme sa rozprávali o sérii Kings doma. Verili sme, že ju prelomíme. Napokon sa nám to podarilo," doplnil Marián Hossa.

"Čaká nás radostná cesta domov, ale už myslíme na ďalší zápas. Verím, že doma bude opäť búrlivé prostredie," tvrdil tréner Chicaga Joel Quenneville.

Los Angeles - Chicago 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) - stav série: 1:3
Góly: 4. Vojnov (Clifford, Fraser), 23. Penner (J. Carter, Toffoli) - 14. Bickell (Frolík, Hjalmarsson), 39. P. Kane (Bickell, Hjalmarsson), 42. MARIÁN HOSSA (HANDZUŠ, Oduya)
Mariána Hossu (Chicago) vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Viac o téme: Nhl Hossa