Slovan doma opäť prehral, Čada hráčov konečne pochválil: Toto je kľúč pred ďalšími duelmi!

Roman Kukumberg pred bránkou BacklundaRoman Kukumberg pred bránkou Backlunda Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana prehrali druhý domáci zápas v sezóne KHL 1:4 s tímom bitkárov Viťaz Podolsk. Kapitánom súpera bratislavského tímu bol Maxim Afinogenov, proti Slovanu hral aj Slovák Branislav Mezei.

V bránke Slovana nastúpil namiesto miláčika tribún Janusa, ktorému nevyšiel utorňajší zápas, český gólman Kopřiva. V zostave sa po zranení objavil už aj český zadák Mojžíš. Ten však už po šiestich minútach hry odišiel do kabíny za vrazenie súperovho hráča na mantinel.

Slovan mal slabý nástup do zápasu a po prvej tretine prehrával s tímom okolo kapitána Maxima Afinogenova už 0:2. Slovan sa prebral, začal kombinovať, no chýbal mu nápad v zakončení a ľahkosť, hra Bratislavčanov sa dala bez problémov predvídať. Presne naopak Víťaz kombinoval s ľahkosťou, v hre mu nechýbala tvorivosť a momenty prekvapenia. Rozdiel bol aj v dôraze pred bránkou, ruský tím slovanistov bránil, kým tí robili často chyby a ľahko strácali puky.

Keď v úvode druhej časti Slovan inkasoval tretí gól, z tribún sa začalo ozývať "My chceme Slovan" alebo "Budíček". Slovan si vypracoval aj šance, ale na každú jednu sa natrápil a v koncovke bol neškodný, strely po zemi končili pod brankárom Backlundom. V 36. min mal najväčšiu šancu Slovana najaktívnejší hráč tímu Martin Štajnoch, no potvrdilo sa klišé nedáš - dostaneš a Slovan z protiútoku inkasoval na 0:4.

Napriek tomu sa belasí nevzdali a po krásnej spolupráci Sersena s Miklíkom znížil a rozjasal bratislavskú arénu Martin Škoula, ktorý strelil prvý domáci gól Slovana v sezóne. Gól slovanistov prebral, v tretej tretine boli aktívnejší, ale treba uznať, že ruský súper sa stiahol a strážil výsledok, nesnažil sa zbytočne otvárať svoje pásmo.

Slovan bol málo aktívny, Víťaz Podolsk mal navrch v snahe, rýchlosti aj dôraze. Bratislavčania hrajú stále v kŕči a pomaly im aj klesá sebavedomie. Tímu chýba líder, ktorý by upokojil nervóznu striedačku a dal jednoduchý gól. Slovan je aktuálne posledný v tabuľke Západnej konferencie s dvoma bodmi za výhru v Záhrebe po predĺžení. Belasí hrajú ďalší domáci duel už v sobotu proti Kazani.

"Začali sme s odhodlaním a predstavzatím získať doma prvé body. Zodpovedala tomu aj hra v päťminútovom oslabení, ktoré sme zvládli," povedal po zápase tréner Slovana Rostislav Čada. Mrzeli ho však lacné góly, ktoré inkasovali jeho zverenci. "Aj tak sme pokračovali v nátlakovej hre so snahou vyrovanať, čo potvrdzuje aj pomer striel na bránku. Hrali sme proti dobre organizovanej obrane súpera a výborným brankárom. Tak, ako sme hrali dnes, to je cesta, ako uspieť v ďalších zápasoch. Problémom zostávajú nevyužité príležitosti," pokračoval tréner.

Slovan Bratislava - Viťaz Podolsk 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 38. Škoula (Sersen, Miklík) - 12. Vasiliev (Hennessy), 14. Chafizulin, 21. Soloduchin, 36. Pyett,

Vylúčenia: 3:4 na 2 min, navyše Mojžiš (Slovan) 5 a do konca zápasu, strely na bránku: 38:26. Zápas videlo 10 055 divákov - vypredané.

Slovan Bratislava: Kopřiva – Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, Štajnoch, Mihálik, Daňo – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Bartovič, Juraj Mikúš, Netík – Hudáček, Kukumberg, Bakoš – Juraj Mikúš, Kolena, Mráz

Viťaz Podolsk: Backlund – Pyett, Mezei, Selezňov, Golovkov, Chafizulin, Malevič, Kudinov, Kudreman – Koroľuk, Iggulden, Šitikov – Soloduchin, Rybakov, Koroľov – Poltorak, Hennessy, Afinogenov – Podzinš, Mamin, Vasiliev

Rozhodcovia: Kulakov, Šenev – Morozov, Putilin.

Viac o téme: Hokej KHL Slovan Hokejisti Víťaz Slovan Bratislava Podolsk 1:4 Prehral Doma
  • Zdroj: športky