Slovenské hádzanárky neuspeli ani v odvete: Švédkam podľahli o desať gólov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

JÖNKÖPING - Slovenské hádzanárky prehrali vo štvrtok v Jönköpingu aj v druhom medzištátnom prípravnom zápase s domácim Švédskom 25:35. Rovnakému súperovi podľahli deň predtým v Skövde 26:35.

Pre zverenky trénera Dušana Poloza boli stretnutia s vicemajsterkami Európy spred troch rokov súčasťou prípravy na budúcoročné pokračovanie kvalifikácie ME 2014.

Rovnako ako v prvom dueli, aj tentoraz mali lepší úvod Slovenky, ktoré si v 8. minúte vypracovali náskok 5:2. Vedenie držali až do 19. minúty, keď Švédky zmazali manko a vyrovnali na 10:10 a šesť minút pred prestávkou boli domáce prvýkrát v zápase vo výhode - 14:13. Severanky v tejto časti už na palubovke dominovali a do polčasovej sirény zvýšili na 20:16.

Po zmene strán trvalo takmer desať minút, kým sa slovenský tím prvýkrát strelecky presadil, to už bol ale rozdiel osemgólový - 24:16. Polozove zverenky sa naďalej trápili v koncovke, v 50. minúte zaostávali 19:29 a aj v odvetnom stretnutí si napokon pripísali jednoznačnú prehru.

Švédsko - Slovensko 35:25 (20:16)
Zostava a góly SR: Gubiková, Medveďová, Grandtnerová - Czanik-Weibelová, Horňáková 1, Wollingerová, Szöllösiová, Súkenníková 2, R. Bíziková 2, Blažeková, P. Beňušková 5/1, Rajnohová, Rebičová 3, S. Szarková 7, Veselková, Michnová, Kertészová 5
pok. hody: 7/6 - 1/1, vylúčené: 4 - 3, ČK: Tegstedtová (Švéd.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Brehmerová a Skowroneková (obe Poľ.), 1360 divákov

Dušan Poloz (tréner SR): "Nielen výsledok, ale aj vývoj zápasu bol takmer rovnaký ako v Skövde. Približne do 25. minúty sme hrali veľmi dobre. V záverečných 70 sekundách prvého polčasu sme však v oslabení trikrát stratili loptu a inkasovali. Do kabín sme tak išli s psychickou dekou a nezbavili sme sa jej ani v druhom polčase, v ktorom sme vybuchli v útočnej činnosti. Po zmene strán sme sa dlho nevedeli presadiť v ofenzíve a súper nám šnúrou gólov ušiel. Vedeli sme, že ak chceme uhrať dobrý výsledok, musíme sa oproti stredajšiemu výkonu zlepšiť, čo sa nám však nepodarilo. Mrzí ma, že po vydarenom vstupe do zápasu prišlo poľavenie, z ktorého sme sa už nedostali."

• Zdroj: TASR, SITA