Kopeckého skvelý výkon: Po asistencii rozhodol o triumfe Floridy!

Tomáš KopeckýTomáš Kopecký Zdroj: SITA

NEW YORK – Hokejový útočník Tomáš Kopecký prispel v noci na sobotu v NHL výraznou mierou k výhre Floridy Panthers nad Washingtonom Capitals. Slovenský legionár najskôr zaznamenal štvrtú asistenciu v normálnom hracom čase a potom v samostatných nájazdoch rozhodol v desiatej sérii o triumfe "panterov".

Kopecký strávil na ľade v hale BB&T Cente viac ako 17 minút a okrem troch streleckých pokusov si zapísal do štatistiky aj jeden plusový bod. V dramatických nájazdoch dostal v desiatej sérii šancu a nekompromisným švihom do horných poschodí bránky rozhodol. "Je to príjemný pocit a teší nás, že sme získali extra bod. Potrebujeme každý bodík ako soľ," povedal Kopecký. "Panteri" zaznamenali druhý najdlhší nájazdový rozstrel v histórii klubu. Najdlhší sa odohral 28. novembra 2007 takisto proti Washingtonu a Florida vtedy vyhrala 2:1 gólom v 11. sérii nájazdov.

V súboji Pittsburghu Penguins s New Jersey Devils rozhodli domáci o svojom víťazstve už v prvej tretine, v ktorej zaznamenali všetky tri góly. "Diablom" sa už podarilo len znížiť na konečných 3:2. Brankár "tučniakov" Marc-Andre Fleury predviedol v hale Consol Energy Center 37 úspešných zákrokov a vedie medzi gólmanmi s 18 víťazstvami v základnej časti. Hostia prestrieľali svojho súpera v pomere 39:23. "Začali sme výborne, ale vedeli sme, že sa súper nevzdá. Začali viac strieľať a mali sme čo robiť, aby sme to udržali," povedal Fleury. Skóre duelu otvoril už v 41. sekunde zásluhou Pascala Dupuisa, netradičný strelci Chris Conner a Jasom Megna potom zvýšili na 3:0. "Neboli sme pripravení na zápas od začiatku. Prvá tretina nás zničila," povedal tréner Devils Peter DeBoer. Hráči New Jersey strelili v druhej tretine dva góly v priebehu 56 sekúnd zásluhou Patrika Eliáša a Dainiusa Zubrusa, ale viackrát už Fleuryho neprekonali.

Pittsburgh - New Jersey 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Góly: 1. Pascal Dupuis (Kunitz, Crosby), 8. Conner (Brandon Sutter, Vitale), 15. Megna (Despres, Engelland) - 24. Eliáš (Volčenkov, S. Bernier), 25. Zubrus (Jágr, T. Zajac)

V bránke Floridy nastúpil na svoj štvrtý zápas v NHL Scott Clemmensen, pričom náhradník zraneného Tima Thomasa zaznamenal svoju prvú výhru v sezóne. Panthers prestrieľali hostí v pomere 41:25 a udržali na uzde najlepšieho strelca NHL Alenxadra Ovečkina, ktorý pred týmto zápasom dal v 47 zápasoch proti Floride 30 gólov. "Ovečkin je zabijak panterov, zažil som to počas piatich sezón čo som vo Floride. Dnes sme ho dokázali ustrážiť a to je dôležité," povedal Clemmensen. Ovečkin mal pred týmto duelom skvelú bilanciu 48 gólov v posledných 50 zápasoch NHL.

Florida - Washington 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 23. D. Olsen (KOPECKÝ, Huberdeau), 38. Barkov, rozh. sam . nájazd KOPECKÝ - 37. Bäckström (Grabovskij), 40. J. Ward (Johansson, Nicklas Bäckström)

Hokejisti Edmontonu Oilers hrajúci už bez slovenského obrancu Martina Marinčina, ktorého vedenie "olejárov" poslalo na farmu do Oklahoma City Barons (AHL), prehrali na ľade Vancouveru Canucks 0:4. V bránke "kosatiek" si Roberto Luongo pripísal 19 úspešných zákrokov a 65. čisté konto v kariére. Luongo, ktorý sa v tejto sezóne už blysol tromi "shutoutmi", stráca jeden zápas so stiahnutými roletami na člena Siene slávy Patricka Roya (14. miesto). "Hrali sme dnes od začiatku do konca perfektne a nedali sme súperovi šancu. Hrali sme dôrazne, vytvárali sme si šance, bol to skvelý zápas z našej strany," povedal Luongo. Canucks v prvej tretine síce neskórovali, ale vyhrali ju 14:4 na strely a svojho súpera poriadne tlačili. Obraz zápasu sa nezmenil ani v ďalšom priebehu, Vancouver prestrieľa Edmonton v pomere 40:19 a zaslúžene vyhral.

Vancouver - Edmonton 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 29. D. Sedin (Garrison, Kesler), 43. Z. Kassian (Booth), 47. Higgins (Kesler, Mike Santorelli), 60. Weise (Y. Weber, Garrison)

Viac o téme: Slovaci Hokej PUK Kopecký Florida Nhl
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com