VIDEO Nižnekamsk vymazal dva góly Šatana, belasým nepomohol ani neuveriteľný obrat

Jaroslav Janus zasahuje pred dobiedzajúcimi hráčmi NižnekamskuJaroslav Janus zasahuje pred dobiedzajúcimi hráčmi Nižnekamsku Zdroj: facebook.com/hcneftekhimik.ru

NIŽNEKAMSK - Dve opačné tretiny a veľká smola. Hokejisti bratislavského Slovana prehrali v Nižnekamsku s Neftechimikom 3:4 po predĺžení. Prvú tretinu prehrali po slabom výkone prehrali o dva góly, no v druhej nastúpili ako vymenení, vďaka gólu Mikúša a dvom zásahom Šatana otočili, no ruský tím dosiahol svoje. Belasí na prvom tripe nového roka získali prvý bod, predtým prehrali s Metallurgom 2:6 a s Traktorom 1:2.

Slovan hral s Nižnekamskom pred 11 dňami doma a vyhral vďaka gólom Bartoviča, dvom zásahom Vondrku a jednom Tomáša Mikúša 4:2.

Belasí zbabrali v utorok prvú tretinu, v obrane boli nedôslední a za desať minút inkasoval druhý raz. Dva góly vyhnali z bránky Kopřivu, po jednozápasovej prestávke sa do nej vrátil Janus. Slovan hral v prvej tretine slabo, staticky, poriadne ani nevysrelil na gólmana domácich.

V druhej tretine akoby sa prebral a nastúpil iný tím: najprv Miklík preveril Daltona a v 22. min sa už nemýlil Juraj Mikúš po prihrávke Ölveckého.

Janus pôsobil istým dojmom, hru rozprúdili časté vylúčenia na oboch stranách. Za desať minút bolo zrazu vďaka druhému gólu Slovana vyrovnané, Miroslav Šatan vycvičil celú obranu domácich a presadil sa v oslabení. O obrat v zápase a malý zázrak v podaní slovanistov sa postaral štyri minúty pred koncom druhého dejstva svojim druhým gólom práve Miroslav Šatan, ktorý vtedy ešte zrejme nevedel, že tréner Vůjtek ho nenominoval na olympijské hry do Soči.

V 49. min vyrovnal za domácich Mamašev, v riadnom hracom čase už gól nepadol, no v predĺžení dosiahol ruský tím svoje a zvíťazil. Belasí sa tešia aspoň z prvého bodu na tripe, no play off sa im vzďaluje.

Slovan zakončí štvorzápasovú sériu na klziskách mužstiev z Východnej konferencie vo štvrtok 9. januára o 14.00 h proti Salavatu Julajev Ufa.

Gól Juraja Mikúša (klikni na video pre spustenie)

Vyrovnávajúci gól Miroslava Šatana (klikni na video pre spustenie)

Druhý gól Miroslava Šatana (klikni na video pre spustenie)

Niftechimik Nižnekamsk - Slovan Bratislava 4:3 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)

Góly: 5. Taratuchin (Belousov), 11. Polygalov (Tolpeko), 49. Mamašev, 62. Polygalov - 22. Juraj Mikúš (Ölvecký), 30. Šatan (Sigalet), 37. Šatan (Radivojevič).

Pred 4500 divákmi rozhodovali Kulakov, Bondar - Fatejev, Palej. Vhadzovania 36:34, strely 40:29, vylúčenia 3:6, navyše Štajnoch 10 min za protesty, využitie presiloviek 2:1, góly v oslabení: 0:1.

NIŽNEKAMSK: Dalton – Jarullin, Belov, Mamašev, Berezin, Kosmačov, Romanov, Beľakov, Šulakov – Koukal, Milovzorov, Netík – Polygalov, Chochrjakov, Tolpeko – Taratuchin, Truňov, Belousov – J. Alševskij, Kulikov, S. Alševskij

SLOVAN: Kopřiva (11. Janus) - Škoula, Sigalet, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, Hudáček – B. Mráz, Šťastný, T. Mikúš

Viac o téme: Hokej KHL Slovan Zápas Online Nižnekamsk Priebežne
  • Zdroj: športky