Slováci si majstrovstvá sveta užili naplno: Sekerášovi s veteránmi tesne ušiel bronz

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

MINSK - Výber hokejových veteránov Slovenska v ľadovom hokeji prehral vo svojom záverečnom zápase na 10. ročníku Prezidentského pohára v bieloruskom Minsku, keď v utorkovom súboji o bronz podľahol tímu Fínska 5:8. Slováci tak skončili na 4. mieste.

Tím okolo kapitána Ľubomíra Sekeráša nezvládol II. tretinu, ktorú prehral 0:4. V tretej časti už len skorigoval náskok nebezpečného súpera. Turnaj v Minsku absolvovalo spolu dvanásť výberov z celého sveta a ide o neoficiálne majstrovstvá sveta v tejto kategórii.

Zápas o 3. miesto:

Slovensko - Fínsko 5:8 (2:3, 0:4, 3:1)
Góly: 13. Droppa (P. Segľa), 15. P. Segľa (Droppa), 46. Lezo (Škovira), 51. Chatrnúch (Ondov), 55. Lezo (Schramko, Sekeráš) - 6. Kortelainen, 16. Loppi, 19. Kouppala, 25. Korhonen, 26. Kortelainen, 27. Halonen, 30. Vinanen, 48. Kortelainen
Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 14 500 divákov
Zostava SR: Kruppa - Sekeráš, Smerčiak, Droppa, Styk, Chatrnúch, Hošík - Škovira, Lezo, Trokan - P. Segľa, Caban, Mravec - Ondov, Filip, Schill - Schramko

V stretnutí o bronz nastúpili Slováci proti Fínom s odhodlaním zvíťaziť. O výsledku rozhodla slabá päťminútovka v II. tretine, v ktorej inkasovali štyri góly. Súpera síce prestrieľali 38:33, ale ani to im nestačilo na úspech.

Hlasy:
Štefan Pjontek (tréner SR): "Proti Fínom sme nastúpili po ťažkom semifinále proti Bielorusku. Brankár Klempa nemohol hrať pre zranenie, chýbal aj Kottner. S hrou mužstva som na turnaji veľmi spokojný, aj keď bronz bol tak blízko. Úroveň turnaja bolo vysoká, veď nastúpili hráči, ktorí majú na konte mnoho zápasov za národné tímy jednotlivých krajín."

Viac o téme: Hokej Majstrovstvá Sveta Veteránov