Poprad aj napriek oslabeniu zdolal Duklu: Drámu s Trenčínom rozhodol Mlynarovič

Martin Nemčík a Tomáš Sýkora v súboji o pukMartin Nemčík a Tomáš Sýkora v súboji o puk Zdroj: SITA

POPRAD - Domáci Poprad nastúpil do zápasu bez Suchého a najlepšieho strelca tímu Lapšanského, iba na lavičke začala stretnutie aj olympijská posila - brankár Edgars Masalskis. Prvé prerušenie hry prišlo až takmer po troch minútach hry a postaral sa oň Takáč po strele popod Lašákovu lapačku - 1:0 pre Poprad.

Ešte ani neutíchla radosť domácich a z rýchleho brejku vyrovnal Šimíček. Vedenie na domáce hokejky mohol vrátiť opäť Takáč, ale pred prázdnou bránkou nepochopiteľne zlyhal. Kamzíkom to vyšlo až minútu pred prvou prestávkou v presilovke. Spoza bránky našiel Kroták voľného Štalsa - 2:1.

Na začiatku druhej tretiny dostal Poprad výhodu presilovej hry a zahral ju katastrofálne. Najprv na modrej urobil chybu Kurali a po sóle cez celé ihrisko vyrovnal Dávid Buc. To však nebolo všetko, druhý gól v tom istom oslabení dosiahol po ďalšom úniku Tomáš Klíma - 2:3. To sa z bránky porúčal Sidor a za potlesku tribún ho striedal lotyšský reprezentant Masalskis. Domácich vývoj stretnutia zaskočil a na dva rýchle údery Trenčína počas vlastného oslabenia nedokázali zareagovať. Horor pre domácich priaznivcov pokračoval aj v 36. min, keď na dvakrát prekonal Masalskisa osamotený Mikula. V záverečnej minúte druhej tretiny sa Popradčania predsa len dočkali. Po odraze puku od zadného mantinelu sa najrýchlejšie zorientoval Paločko a poslal ho do odkrytej časti bránky - 3:4.

Tretie dejstvo začali veľkým tlakom domáci. Lašák zázračne chytil puk po Mlynarovičovej strele. Poprad držal v hre o body Masalskis, vyznamenal sa najmä pri šanciach vojakov počas presilovej hry. V 50. min sa na popradskú bránku rútila dvojica Buc, Komínek, druhý menovaný trestuhodne prestrelil. O minútu neskôr sa parádnym sólom prezentoval Tomáš Sýkora, zbavil sa troch brániacich hráčov a povedľa zle stojaceho Lašáka vyrovnal 4:4. Po vyrovnávajúcom góle Popradu už na ľade veľa vzruchu nebolo, a tak sa čakalo na predĺženie.

V ňom pykala Dukla počas vylúčenia D. Buca. K puku sa dostal Mlynarovič, nahodil ho do bránkoviska a s prispením teču brániaceho hráča skončil za Lašákom - 5:4.

HK Poprad - Dukla Trenčín 5:4 po predĺžení (2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)
Góly: 3. S. Takáč (Paukovček), 19. Štals (A. Kroták, Fabian), 40. Matúš Paločko (M. Nagy), 51. R. Sýkora (Štals), 64. Mlynarovič - 3. Šimíček (O. Rusnák, T. Lipták), 22. D. Buc, 23. T. Klíma (O. Mikula), 36. O. Mikula
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:3, rozhodovali: Lauff, Jonák - Holienka, Valach, 1842 divákov

Poprad: Sidor (23. Masalskis) - Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský - T. Sýkora, Štals, A. Kroták - Paukovček, S. Takáč, Matúš Paločko - M. Nagy, Mlynarovič, Drábek - Gápa, Belluš

Trenčín: Lašák - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, F. Nemček, Ryzák - O. Mikula, Róbert Petrovický, Komínek - Kútny, Troliga, D. Buc - D. Hudec, T. Klíma, Šišovský - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Z našej strany to pri hre 5 na 5 nebol zlý zápas. Stále si myslím, že už ma v hokeji nemôže nič prekvapiť. Naše presilovky to je realita, nepochopiteľné skraty. Chýbal nám Lapšanský v presilovej hre a výpadok bolo cítiť."

Branislav Jánoš (asistent trénera Trenčína): "Začali sme vlažne, nebolo to podľa našich predstáv. Na hru v oslabení sme sa pripravovali, ale dať v nich tri góly, to nám veľmi pomohlo. Na konci druhej tretiny sme dostali kontaktný gól a enormný tlak v záverečnej časti sme neustáli. Straty bodov je nám ľúto, musíme sa do ďalších zápasov zlepšiť."