Bystrica stratila vedenie: Martin bojujúci o záchranu prekvapil favorita

Peter Galamboš z Martina, Jarmo Jokila a Michal Grman z Banskej Bystrice Peter Galamboš z Martina, Jarmo Jokila a Michal Grman z Banskej Bystrice Zdroj: SITA

MARTIN - Stredoslovenské derby našlo v úvode lepšie pripravených baranov. Vynútili si prevahu. Vo 4. minúte stálo pri domácich šťastie, keď v presilovke Lepine zblízka trafil len ľavú žŕdku a o minútu Gašpar v dobrej pozícii zaváhal. V 6. minúte ešte Čech chytil strelu Gašpara, ale v 7. minúte už hostia viedli, keď sa presadil Handlovský.

Domáci sa potom prebrali z letargie. Až v 9. minúte vystreli na bránku hostí ako prvý Themár, ale z uhla nemohol príliš ohroziť Košarišťana. V 10. minúte sa však už domáci tešili. Vyrovnávajúci gól strelil z presilovky Markovič. Hokejistom spod Urpína akoby gól zaskočil a prestali hrať. Využil to v 14. minúte Važan a strelil vedúci gól Martina. Až potom sa opäť prebudili hostia, pokusy Kaduru, Whitea zneškodnil Čech.

V prvých minútach druhej tretiny bolo na ľade veľa nepresností. V 26. minúte sa tešili tretíkrát martinskí hokejisti, keď Klíma ukážkovým švihom vymietol pavučinu v pravom vinkli. V bránke hostí Sabol vymenil Košarišťana. Potom však domáci zaváhali a po veľkej chybe obrancov Zigo znížil a vrátil Bystričanov do zápasu. Tí zatlačili domácich do defenzívy, najmä v závere tejto časti, ale Martin sa aj s vypätím všetkých síl ubránil a Čech aj s kúskom šťastia chytil strely Bambúcha, Hudeca a ďalších.

Domácim sa vydaril aj vstup do tretej tretiny. V 43. minúte Važan za 39 sekúnd potrestal vylúčenie Heizera. Hostia sa síce potom snažili niečo urobiť s výsledkom, ale strelecky sa im nedarilo. Naopak, Markovič v 54. minúte z trestného strieľania za faul Saracina definitívne rozhodol o cennom víťazstve Martina. Nič na tom už nezmenil ani gól z hokejky Hudeca, ktorý v 56. minúte znížil na konečných 5:3. Hosťom nepomohla ani 85 sekundová hra bez brankára.

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 10., 54. Markovič, 14., 43. Važan, 26. Klíma - 7. Handlovský, 27. Zigo, 56. Hudec. Rozhodovali: J. Konc, Jobbágy -  Snášel, Beniač, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedania: od 21. Dírer - 26. Sabol za Košarišťana, 1800 divákov

Daniel Babka (tréner Martina): "Mali sme slabší začiatok zápasu. Boli sme bez pohybu, bez sebavedomia. Bolo to asi tým, že sme boli vyplašení z posledných zápasov, ktoré sme prehrali. Za stavu 0:1 sme sa potom nakopli a gólom v presilovke sa dostali do hry i tempa. Za stavu 3:2 sa zápas zdramatizoval, ale veľkou bojovnosťou celého mužstva sme dokázali súperovi gólom odskočiť. Vďaka patrí celému mužstvu za nasadenie i za to, že zápas dotiahlo do víťazného konca."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Pre diváka to bol zaujímavý zápas. Nám v ňom chýbala väčšia agresivita i dôraz pred súperovou bránkou. Nezvládli sme hru v oslabení, v ktorom sme dostali dva góly a ďalšie dva sme dostali z brejkových situácií."

• Zdroj: TASR, SITA