Nórka venovala medailu bratrancovi: Bol obeťou Breivika v roku 2011

Nórka Maiken Caspersen Fallaová na zlatom stupni pre víťazov, strieborná Ingrid Östbergová a bronzová Slovinka Vesna Fabjanová po ženských pretekoch v šprinte v rámci cross-countryNórka Maiken Caspersen Fallaová na zlatom stupni pre víťazov, strieborná Ingrid Östbergová a bronzová Slovinka Vesna Fabjanová po ženských pretekoch v šprinte v rámci cross-country Zdroj: SITA

ČERVENA POĽANA - Pre nórsku bežkyňu na lyžiach Ingrid Östbergovú malo striebro z olympijského šprintu cenu zlata.

Medailu venovala po vyhlásení svojmu bratrancovi, jednej zo 77 obetí Andersa Breivika, ktorý v lete 2011 vraždil v Osle a okolí.

"Táto medaila patrí bratrancovi, ktorého som stratila pri tragédii v roku 2011. Bol to skvelý človek, osobnosť. Snažím sa žiť ako on," povedala Östbergová.

Sedemnásobná juniorská majsterka sveta porazila v šprinte v Červenej Poľane v boji o striebro vo fotofiniši Slovinku Vesna Fabjanovú. "Olympijská medaila bol cieľ roka. Je to neuveriteľné a striebro je pre mňa ako zlato," povedala Nórka.

Viac o téme: Na A V Po Pre Nórka Maiken Caspersen Fallaová Zlatom Stupni Víťazov Strieborná Ingrid Östbergová Bronzová Slovinka Vesna Fabjanová Ženských Pretekoch Šprinte Rámci Cross-country