VIDEO Senzačný Gáborík získal slávny Stanley Cup: Jeho dôležitý gól znamenal predĺženie

Marián Gáborík so Stanleyho poháromMarián Gáborík so Stanleyho pohárom Zdroj: SITA

Slovenský hokejista Marián Gáborík získal prvýkrát v kariére slávny Stanley Cup a to skutočne zaslúžene ako platný člen tímu. Jeho Los Angeles Kings zvíťazili v piatom súboji finále play off NHL doma nad New Yorkom Rangers 3:2 po dvojnásobnom predĺžení a v celej sérii triumfoval 4:1 na zápasy. Slovenský reprezentant strelil mimoriadne dôležitý gól, ktorým vyrovnal na 2:2 a vybojoval tak predĺženie. Celkovo Slovák odohral v zápase 25:24 min a mal dva strelecké pokusy.

Rozhodujúci gól strelil v 95. minúte obranca Alec Martinez. Králi vybojovali druhý titul v klubovej histórii, z celkového prvenstva sa tešili aj v sezóne 2011/2012.

Útočník Marián Gáborík sa stal deviatym Slovákom, ktorý získal cennú trofej za celkový triumf v play-off NHL. Pred ním sa to podarilo Stanovi Mikitovi, Jiřímu Bicekovi, Martinom Cibákovi, Tomášovi Kopeckému, Miroslavovi Šatanovi, Mariánovi Hossovi, Zdenovi Chárovi a Michalovi Handzušovi.

Domáci začali aktívne a už v 7. minúte sa ujali vedenia zásluhou bekhendovej dorážky Justina Williamsa. Rangers postupne vyrovnali hru a v závere druhej tretiny v priebehu necelých piatich minút otočili skóre vďaka presilovkovému zásahu Chrisa Kreidera a gólu Briana Boylea, ktorý sa parádne presadil v oslabení 30 sekúnd pred koncom dejstva.

Králi v tretej časti vystupňovali tlak a v 48. minúte vyrovnal v presilovke svojím 14. gólom v play off slovenský útočník Marián Gáborík. Duel tak dospel až do predĺženia, v ktorom napriek obrovskému množstvu šancí na oboch stranách nestačilo na rozhodnutie ani 20 minút. O triumfe Kings napokon rozhodol v 95. minúte dorážkou obranca Alec Martinez.

Los Angeles Kings - New York Rangers 3:2 po dvojnásobnom predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - :) - konečný výsledok série 4:1

Góly: 7. Justin Williams (D. King, Stoll), 48. GÁBORÍK (Doughty, J. Carter), 95. Martinez (Toffoli, Clifford) - 36. Kreider (McDonagh), 40. B. Boyle (Hagelin)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kozari, Watson - Driscoll, Heyer

KINGS: Quick - Muzzin, Doughty, Vojnov, W. Mitchell, Greene, Martinez - D. Brown, Kopitar, GÁBORÍK - Toffoli, J. Carter, Pearson - Justin Williams, Stoll, D. King - T. Lewis, M. Richards, Clifford

RANGERS: H. Lundqvist - Girardi, McDonagh, Stralman, M. Staal, K. Klein, J. Moore - Rick Nash, Stepan, Kreider - St. Louis, B. Richards, Hagelin - Zuccarello, Brassard, Pouliot - Dorsett, D. Moore, B. Boyle

Viac o téme: Marián Gáborík Gól Predĺženie Víťazstvo Los Angeles Kings Finále NHL
  • Zdroj: kt, Športky; TASR; SITA