VIDEO Tomáš Tatar zabodoval: Nestarnúci Jágr výrazne pomohol k debaklu Flyers

Jaromír Jágr oslavuje svoj druhý gólJaromír Jágr oslavuje svoj druhý gól Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský útočník Tomáš Tatar sa jednou asistenciou podieľal na sobotňajšom triumfe hokejistov Detroitu v zámorskej NHL na ľade Caroliny 4:3. Reprezentant SR prihrával na presný zásah Fínovi Pulkkinenovi, Red Wings po tomto okamihu viedli 3:2.

Víťazný gól zaznamenal Abdelkader, za domácich v poslednej minúte už len skorigoval Faulk. "Bol to šťastný odraz. Puk mi jemne pohladil hokejku a našiel si cestu do bránky. Ale potrebujem také góly, po nich sa hneď hrá ľahšie," citoval webový portál profiligy Pulkkinena. Hurricanes prestrieľali súpera 47:19, ale nič im to nebolo platné, "červené krídla" v kľúčových chvíľach podržal český brankár Petr Mrázek, ktorý zaznamenal 44 úspešných zákrokov. "Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Mne sa vždy dobre chytá, keď na mňa smeruje veľa striel. Získali sme dva dôležité body," vyslovil sa Mrázek.

Detroitu vyšiel úvod sezóny a po dvoch víťazstvách mu patrí pozícia lídra Atlantickej divízie. V nej sa nedarí Torontu s obrancom Martinom Marinčinom, ktoré si v sobotu pripísalo premiérový bod za domácu prehru s Ottawou 4:5 po samostatných nájazdoch. Mladý slovenský bek strávil na ľade 14:27 min a na brankára súpera vyslal dve strely. Boston stále bez svojho kapitána Zdena Cháru nestačil pred vlastnými fanúšikmi na Montreal (2:4) a bez bodu je na dne divíznej tabuľky.

Nezastaviteľní sú zatiaľ hokejisti New Yorku Rangers, ktorí zvládli aj tretí duel v novej sezóne. Hlavným strojcom domáceho triumfu 5:2 nad Columbusom bol okrem dvojgólového Lindberga skúsený brankár Henrik Lundqvist, zaujal najmä jeho parádny zákrok z II. tretiny. Švédskeho brankára síce najprv zaskočil neočakávaný odraz puku od zadného mantinelu pred jeho bránku a zdalo sa, že hosťujúci Johansen bude mať príliš ľahkú úlohu, keďže Lundqvist bol stále mimo bránkoviska. Švéd však predviedol fantastický zákrok hokejkou a aj s trochou šťastia neinkasoval. Podľa titulkov na zámorských portáloch bude Lundqvistov zásah kandidovať na najkrajší brankársky zákrok celej sezóny. "Jazdci“ majú z troch tohosezónnych duelov na svojom konte tri víťazstvá a sú na čele tabuľky Východnej konferencie i celej profiligy.

Hokejisti favorizovanej Tampy Bay zvíťazili na ľade Buffala presvedčivo 4:1, o góly Lightning sa postarali štyria rôzni strelci vrátane najväčšej hviezdy tímu Stevena Stamkosa. Hneď v úvode sezóny je pri chuti český veterán Jaromír Jágr, ktorý dvakrát skóroval pri hladkom triumfe Floridy nad Philadelphiou 7:1. Panthers rozhodli o svojom triumfe už v úvode stretnutia, keď do siedmej minúte nasúkali hosťom štyri góly.

Tréner Washingtonu Barry Trotz po domácom triumfe 5:3 nad New Jersey vyzdvihol prínos ruského topkanoniera Alexandra Ovečkina, ktorý sa sobotu prezentoval jedným gólom a asistenciou. "Sme veľmi šťastní, že máme v tíme hráča, ako je on. Je to hokejista, ktorý dokáže rozhodovať zápasy a pozitívne vpláva na celé mužstvo,“ povedal Trotz. Ovečkin v sobotu poslal Capitals do vedenia 4:3 a neskôr v presilovke asistoval Johanssonovi pri víťaznom presnom zásahu.

V Západnej konferencii obhajca Stanleyho pohára z Chicaga triumfoval doma nad NY Islanders 4:1, útočník Marián Hossa strávil na ľade 18:51 min a na gólmana súpera vyslal 6 striel. Blackhawks sa mohli oprieť o úspešnú spoluprácu dua Artemij Panarin a Patrick Kane, obaja zhodne nazbierali tri body za gól a dve asistencie. Zdá sa, ruský nováčik si s elitným americkým krídelníkom začínajú na ľade výborne rozumieť. "Je zábavné ich sledovať. Postarali sa spoločne o niekoľko výnimočných akcií. Inštinktívne cítia, kde ten druhý stojí a vedia sa nájsť," pochválil dvojicu z druhého útoku tréner Blackhawks Joel Quenneville.

Nashville zdolal Edmonton v zostave s Andrejom Sekerom 2:0, slovenský obranca odkorčuľoval 17:29 min. a pripísal si na konto mínusku. Oporou Predators bol brankár Pekka Rinne, ktorý zneškodnil všetkých 31 striel "olejárov" a zaknihoval si 37. shutout v profiligovej kariére. "Je to zakaždým hrejivý pocit, keď si udržíte čisté konto. Zároveň je to pochvala pre spoluhráčov, ktorí odohrali perfektný zápas. Najmä v oslabeniach odviedli v prvých dvoch dueloch sezóny skvelú robotu," poďakoval sa kolegom z defenzívy Rinne, ktorý v úvodných dvoch stretnutiach zastavil 56 z 57 súperových striel. Tohtoročná draftová jednotka, kanadský supertalent v službách Edmontonu Connor McDavid stále čaká na prvý bod v NHL.

Tomáš Tatar odohral svoj druhý zápas. V prvom strávil na ľade 15 a pol minúty, no v dnešnom vystúpení ho tréner zaťažil ešte menej. Ako člen druhej formácie hral iba niečo málo cez 12 minút. Na konte má jeden plusový bod, 2 hity, 1 blok a 2 strely na bránu.

O poznanie lepšie sa darí českej legende. Jaromír Jágr hneď v otváracom zápase sezóny žiaril. Aj napriek pokročilému hokejovému veku si 43-ročný útočník otvoril strelecké konto v 33. sekunde druhej tretiny. Druhý gól pridal z kraja tretieho dejstva. Tentoraz na to potreboval 41 sekúnd. Florida vyhnala z brány hosťujúcej Philadelphie Masona už po 7 minútach, keď inkasoval 4 góly. Ani českému náhradníkovi Neuvirthovi sa nedarilo najlepšie, a tak Florida deklasovala Philadelphiu 7:1.

"4:0 v siedmej minúte? Tak sme to kedysi hrali v Pittsburghu, tam to bolo bežné. To bola ale iná doba, to sa nedá porovnávať. Pomohol nám výborný štart, ale takisto sme mali šťastie pri niektorých odrazoch puku," povedal Jágr pre portál sport.cz. Darilo sa aj jeho spoluhráčom, Reilly Smith strelil svoje prvé dva góly v drese Panthers po výmene z Bostonu, Vincent Trocheck si vytvoril osobné bodové maximum s gólom a troma asistenciami.

Buffalo - Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 34. Deslauriers (Reinhart, Gorges) - 29. Condra (Hedman, Filppula), 40. Kučerov (T. Johnson, Straalman), 49. Stamkos (Callahan), 53. J.T. Brown (Garrison, Coburn)

Boston - Montreal 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 35. Beleskey (Krejčí, Pastrňák), 60. Bergeron (Pastrňák, Krug) - 2. Desharnais (Markov, Galchenyuk), 23. Eller (Siomin, Galchenyuk), 28. Eller (Siomin, Galchenyuk), 60. Plekanec (Pacioretty, Gallegher)

Carolina - Detroit 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
Góly: 36. Rask (Hanifin), 40. Gerbe (Murphy), 60. Faulk (Liles, Versteeg) - 32. Zetterberg (Larkin, Abdelkader), 45. Pulkkinen, 47. Pulkkinen (Tatar), 57. Abdelkader (Zetterberg, Nyquist)

Florida - Philadelphia 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)
Góly: 2. Trocheck (Jokinen, Mitchell), 5. Bjugstad (Ekblad, Huberdeau), 6. Smith (Pirri, Trocheck), 7. Jokinen (Trocheck), 21. Jágr (Barkov), 41. Jágr (Campbell, Barkov), 48. Smith (Trocheck, Pirri) - 24. Streit (Giroux, Simmonds)

Nashville - Edmonton 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 39. Smith (Wilson), 54. Forsberg (Ribeiro)

New York Rangers - Columbus 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Góly: 2. Lindberg (Hayes), 6. Lindberg (Miller, Stalberg), 6. Moore (Stoll, Yandle), 40. Brassard (Boyle, Yandle), 42. Stepan (Kreider, Stalberg) - 45. Johansen (Tjutin, Foligno), 55. Jenner (Savard)

Toronto - Ottawa 4:5 po samost. nájazdoch (0:0, 2:3, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 28. Lupul, 35. Bozak (Phaneuf), 44. Holland (Parenteau, Phaneuf), 57. Winnik (Boyes) - 21. Turris (Karlsson, Stone), 24. Chiasson (Zibanejad, Wiercioch), 25. M. Michálek (Karlsson, Turris), 49. Stone (Hoffman, Karlsson), rozh. samost. nájazd Hoffman

Washington - New Jersey 5:3 (2:2, 0:0, 3:1)
Góly: 13. Chimera (Williams, Carlson), 15. Orpik (Wilson, Chimera), 47. Ovečkin (Niskanen), 53. Johansson (Ovečkin, Carlson), 58. Niskanen (Williams, Orlov) - 15. Henrique (Tlustý, Palmieri), 18. Gelinas (Stempniak, Cammalleri), 59. Cammalleri

Minnesota - St. Louis 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 20. Coyle, 36. Parise (Suter, Granlund), 36. Coyle (Vanek, Suter) - 23. Steen (Tarasenko, P. Stastny), 45. Tarasenko (Shattenkirk, Steen)

Chicago - New York Islanders 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 5. Van Riemsdyk (Kane, Panarin), 26. Panarin (Kane), 37. Kane (Van Riemsdyk, Panarin), 56. Seadbrook (Teravainen, Shaw) - 59. Clutterbuck

Colorado - Dallas 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Góly: 10. MacKinnon (Tanguay, Landeskog), 35. Johnson (Soderberg, Beauchemin), 38. Iginla (Landeskog, MacKinnon), 49. Mitchell (Skille, McLeod), 49. Landeskog (Tanguay, Beauchemin), 58. Landeskog (MacKinnon, Holden) - 1. Janmark (Demers, Roussel), 11. Eakin (Seguin, Benn), 29. Eakin (Demmers, Hemský)

Arizona - Pittsburgh 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 25. Rieder (Duclair, Hanzal), 28. Martinook (Downie, Gordon) - 26. Kessel

Vancouver - Calgary 2:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 23. Horvat (Baertschi, Hutton), 32. McCann (Hansen, Prust) - 5. Hamilton (Gaudreau, Hudler), 49. Monahan (Hudler, Gaudreau), 64. Gaudreau (Wideman)

San Jose Sharks - Anaheim 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 40. Marleau (Couture, Ward), 56. Marleau (Ward)

Viac o téme: Marián Hossa Tomáš Tatar Detroid
  • Zdroj: sportky.sk, SITA, TASR